5 edycja Pucharu Polski MTB XCO w Lublinie

Patelnia-tak można określić położenie pętli wyścigu w Lublinie . Otwarte wzniesienie, żar z nieba. Walka tak naprawdę nie tylko z rywalami ale i z temperaturą tego dnia.

Trasa wymagająca wydolnościowo i siłowo. W tym roku pętla została zmodyfikowana , w porównaniu do zeszłego, na trasie mogliśmy spotkać wiele ciekawych sekcji technicznych, które powstały z wykorzystania większej powierzchni terenu co w efekcie dało trochę dłuższą pętle.

Patrycja Zawierta w krótkim wywiadzie dla https://mtb-xc.pl/ powiedziała „Do startu w kolejnej edycji Pucharu Polski podeszłam zmotywowana, a zarazem ciekawa swojej aktualnej dyspozycji. Po niedzielnych zmaganiach w Lublinie mogę stwierdzić, iż zaczynam na wyścigach nabierać przyzwoitego tempa, a moja forma idzie w górę. Po aktywnej jeździe od samego początku, na 3. okrążeniu postanawiam zaatakować i samotnie podążać do mety, a przy tym konsekwentnie zmniejszać straty do pierwszej zawodniczki. Mimo tego, że dziewczyny nie odpuszczały, śmiem twierdzić, że w tym dniu to upał był moim największym przeciwnikiem. Dlatego właśnie Lublin już zawsze będzie mi się kojarzył ze słońcem 🙂 „

Trzeba powiedzieć że cała nasza młodzieżówka spisała się dobrze ,znakomita jazda naszych juniorek i juniorów, dobry wyścig młodzików i żaka . Trochę ponad miesiąc do Mistrzostw Polski .

Wyniki :

W kategorii Żak:

Szymon Gaj 15miejsce

W kategorii Młodzik:

Michał Froń 21miejsce

Po problemach ze sprzętem Bartek Sułot zajmuje 27miejsce

W kategorii Juniorka:

Patrycja Zawierta jechała w grupie składającej się z 3 osób, która mocno odstawała od liderki wyścigu Mileny Drelak, zawodniczki sąsiedniego klubu z Bralina. Po intensywnej walce na 4 okrążeniu Patrycja mocno skraca odstęp między nią a liderką i tym samym zajmuje bardzo dobre 2 miejsce!

Magdalena Zawierta z brakiem możliwości płynnego przerzucania przerzutek-co było skutkiem wcześniejszej wywrotki-kończy na 7 miejscu gratulacje za niepoddanie się i walkę do końca.

W kategorii Junior:

Piotr Pytel wykorzystując to, że stoi w pierwszej linii mocno dyktuje tempo i po świetnej walce kończy na 4 miejscu!

Konrad Bryłka, który na drugim okrążeniu był na 17 pozycji postanawia uciec grupie i dyktując mocne tempo swoje zmagania kończy na 7 miejscu.

Gratulacje dla wszystkich startujących.

Dziękujemy wszystkim mamom za przygotowanie posiłku .

Do zobaczenia na trasach!

Kolejny, 6 wyścig Pucharu Polski dopiero 31 sierpnia w Głuchołazach.