„Aktywny Senior!” – spływ kajakowy

W dniu 15.08.2021 r. o godz. 13.00 odbył się spływ kajakowy rzeką Prosną w ramach projektu „Aktywny Senior!”.

W spływie mogli wziąć udział seniorzy, uczestnicy realizowanego projektu. Start oraz mata spływu zlokalizowane były na rzece Prośnie (ul. Sportowa), a uczestnicy mieli do przepłynięcia ok. 3 km. Oprócz możliwości doskonalenia własnych umiejętności pływackich, seniorzy mogli podziwiać piękne walory przyrodniczo-krajobrazowe rzeki Prosny oraz podziwiać miasto Wieruszów z nieco innej perspektywy. Mimo wątpliwości co do umiejętności pływackich, uśmiechów podczas spływu nie brakowało.

Po spływie dla uczestników przygotowany został smaczny posiłek przez Koło Gospodyń Wiejskich z Teklinowa, który zaaranżowany był w parku, przy Stadionie Sportowym w Wieruszowie. Głównym celem spływu była  nie tylko wspólna zabawa, ale przede wszystkim zachęcenie do podjęcia aktywnych działań w życiu codziennym seniorów.

Spływ kajakowy sprawił bardzo wiele radości seniorom. Jest to forma aktywnego wypoczynku, z której warto korzystać, a zaprocentuje to w późniejszym czasie systematyką podejmowania różnych aktywności.

Zadanie pn.„Aktywny Senior!” jest finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” na 2021 rok.