Drugie wiosenne zawody z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne”

Za nami kolejne zawody sportowe z cyklu lekkoatletycznych czwartków dla dzieci i młodzieży, które odbyły się 12.05.2022r. na Stadionie Sportowym w Wieruszowie. Królowa sportu znów dostarczyła młodym lekkoatletom okazji do sportowej rywalizacji, ale też znakomitej zabawy. Jak zawsze na stadionie stawiła się spora grupa zawodników, którzy bili swe życiowe rekordy.

Sportowcy sprawdzali swoją szybkość i wytrzymałość w konkurencjach biegowych, które cieszyły się największą popularnością. Rywalizowali również w rzucie piłeczką palantową, pchnięciu kulą i skoku w dal. Za zajęcie miejsc I-III zawodnicy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe medale, które wręczał Dyrektor GOSiT Maciej Baciński.

Przed nami finał miejski „Czwartków Lekkoatletycznych”, który rozegrany zostanie pod koniec maja na Stadionie Sportowym w Wieruszowie. Zawody te będą ostatnim sprawdzianem młodych lekkoatletów przed najważniejszym startem tej edycji zawodów- XXVIII Ogólnopolskim Finałem Czwartków Lekkoatletycznych, który odbędzie się 18-19 czerwca 2022r. w Łodzi.

Zapisy na ostatnie starty w edycji wiosennej prowadzone są przez nauczycieli wychowania fizycznego w poszczególnych szkołach podstawowych z terenu Gminy Wieruszów. Zapraszamy.