Drugie zawody z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne”

9 maja miały miejsce drugie w tym roku wiosenne zawody z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne” na Stadionie Sportowym w Wieruszowie. Wystartowało w nich ponad 150 uczniów ze Szkół Podstawowych Gminy Wieruszów. Skok w dal, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą oraz biegi na dystansach 60m, 300m, 600m i 1000m, to dyscypliny, z którymi przyszło się im zmierzyć. Zawody umożliwiły poprawienie swoich wyników w konkurencjach skok w dal, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą oraz biegi na dystansach 60m, 300m oraz 600m/1000m przed zbliżającym się Ogólnopolskim Finałem Czwartków Lekkoatletycznych.

„Czwartki Lekkoatletyczne” są radosną i pełną pozytywnych emocji imprezą, która ma na celu promowanie systematycznej pracy prowadzącej do osiągania wartościowych rezultatów sportowych, a także zaszczepienie dzieciom pasji do aktywności fizycznej.

Najlepsi młodzi lekkoatleci medale, dyplomy oraz gratulacje przyjmowali z rąk Dyrektora GOSiT Pana Macieja Bacińskiego.

Serdecznie dziękujemy obsłudze sędziowskiej, medycznej, technicznej oraz wolontariuszom i współpracownikom za okazane serce i życzliwość, bezinteresownie poświęcony czas przy organizacji i podczas trwania imprezy lekkoatletycznej. Okazana pomoc uczestnikom jak i organizatorom jest dla nas nieoceniona.

Jednocześnie zachęcamy również do zapisów na ostatnie w tym sezonie „Czwartki Lekkoatletyczne”, które odbędą się 17 maja 2023 r. o godz. 10.00. Zapisy prowadzone są przez nauczycieli wychowania fizycznego w poszczególnych szkołach podstawowych z terenu Gminy Wieruszów.