Dzień Dziecka

W dniu 03.06.2023r. Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie miał przyjemność uczestniczyć na Dniu Dziecka organizowanym przez Wieruszowski Dom Kultury wraz z Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie. Wydarzenie te odbyło się pod hasłem „ Bawimy się dobrze”, co miało na celu przybliżyć połączenie nauki ze zabawą.

Staraliśmy się na tym wydarzeniu promować zdrowy tryb życia poprzez uprawianie różnych aktywności fizycznych. Ponadto chcieliśmy uświadomić uczestnikom imprezy ile potrzeba wysiłku fizycznego, aby spalić kalorie po zjedzeniu 1 pączka. Dlatego też na naszym stoisku zostały wystawione rowery stacjonarne. Dla najlepszych osób, które spaliły najwięcej kalorii w swoich kategoriach, czekały atrakcyjne nagrody a dla pozostałych drobne upominki.

Poprzez uprawiania różnej aktywności fizycznej również dbamy o ekologie. Toteż nie mogliśmy pominąć, że aktywność fizyczna może pomóc dbaniu o naszą planetę. Dlatego wiec zostały ustawione rowery ekologiczne. Uczestnicy mogli zobaczyć, że poprzez jazdę na specjalnym rowerze można np. podładować telefon albo przetworzyć butelki plastikowe na plastik.