Historyczny awans WKS PROSNY do IV Ligi!

Wieruszowski Klub Sportowy „PROSNA” zakończył sezon 2020/2021 na pierwszym- premiowanym awansem- miejscu w klasie okręgowej, gwarantując sobie awans do IV ligi łódzkiej. Jest to najwyższa klasa rozgrywkowa w jakiej kiedykolwiek uczestniczył klub z terenu Gminy Wieruszów. Z ławki trenerskiej drużynę przez sezon prowadził Dawid Nowacki.

W środę (30.06) na Stadionie Sportowym Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie WKS PROSNA zagrała przeciwko GKS Chojne. Początek rywalizacji na stadionie przy ulicy Sportowej, rozpoczął się obiecująco, gdyż już w 9 minucie padła pierwsza bramka dla gospodarzy, której strzelcem był Szymon Cierkosz.  W kolejnych minutach bramki zdobyli również Dawid Tomala oraz Jakub Przybył. Przewaga WKS PROSNY z minuty na minutę rosła, czego potwierdzeniem był hat trick zdobyty przez Dawida Tomalę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0, co ugruntowało pierwszą pozycję w tabeli.

Radości po efektownej wygranej, a co za tym idzie awansie do IV ligi łódzkiej nie kryli zawodnicy, Zarząd i sztab szkoleniowy, ale również kibice, którzy wiwatowali na trybunach. Świętowania nie było końca, a wyjątkowe emocje i radość pozostaną na długo…