II Ogólnopolski Integracyjny Bieg Uliczny Wieruszów 2017

W sobotę 2 września zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w II Ogólnopolskim Integracyjnym Biegu Ulicznym Wieruszów 2017.

Od XX lat w Wieruszowie propagowane są tradycje aktywności ruchowej wśród osób z niepełnosprawnością. Tradycyjna impreza ,, Spotkanie Przyjaciół” w tym roku nabierze nowego integracyjnego wymiaru, gdyż została połączona z Biegiem Ulicznym. Osoby z niepełnosprawnością będą startować wspólnie z pozostałymi zawodnikami.
Biegacze będą mieli do pokonania 10 km ulicami miasta, natomiast zawodnicy z ŚDS, DPS, WTZ i innych jednostek zajmujących się aktywizacją osób z niepełnosprawnością będą rywalizować w klasyfikacji drużynowej na dystansie: 3,300 km. Każda osoba otrzyma pamiątkowy medal i koszulkę. Dla zwycięzców przewidziano wartościowe nagrody rzeczowe.

W biegu mogą wziąć osoby, które ukończyły 16 rok życia. Dla biegaczy, którzy wywalczą pierwszych VI miejsc, zarówno wśród kobiet i mężczyzn, w klasyfikacji generalnej OPEN, klasyfikacji osób z niepełnosprawnością oraz osób na wózkach przewidziano wartościowe nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik biegu bez względu na zajętą lokatę będzie miał szansę wygrać również nagrodę w losowaniu, które nastąpi podczas ceremonii dekoracji zwycięzców.

W tym dniu nastąpi również kolejne odsłonięcie pamiątkowych tablic w Alei Olimpijczyków i Paraolimpijczyków.

Serdecznie zapraszamy.

banner-bieg-2

Mapa biegu:

 mapka-II-ogolnopolskiego-integracyjnego-biegu-ulicznego