III Ogólnopolski Integracyjny Bieg Uliczny Wieruszów 2018 (08.09.2018 r.)

W sobotę 8 września zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w III Ogólnopolskim Integracyjnym Biegu Ulicznym Wieruszów 2018.

Program wydarzenia na plakacie, poniżej.

Biegacze będą mieli do pokonania 10 km ulicami miasta, natomiast zawodnicy z ŚDS, DPS, WTZ i innych jednostek zajmujących się aktywizacją osób z niepełnosprawnością będą rywalizować w klasyfikacji drużynowej na dystansie: 2,500 km. Dodatkowo rozegrany zostanie Bieg Masowy ze startu wspólnego na dystansie 2,500 km oraz II Wieruszowski Sztafetowy Bieg Charytatywny ze startu wspólnego na dystansie 4x 2,500 km.

Rywalizacja rozpocznie się i zakończy na Rynku w Wieruszowie.

Celem imprezy jest popularyzacja biegów jako najzdrowszej formy ruchu, promocja Miasta i Gminy Wieruszów, propagowanie drużynowej rywalizacji biegowej, zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z niepełnosprawnością oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Polski.

W kategoriach: OPEN Kobiet i Mężczyzn, OPEN osób z niepełnosprawnością oraz OPEN na wózkach przewidziano nagrody  rzeczowe: za zajęcie miejsc:  I -VI oraz puchary za zajęcie miejsc: I –III. Puchar za zajęcie I  miejsca oraz nagrody rzeczowe za zajęcie miejsc I –III w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn oraz w Drużynowych mistrzostwach w biegu głównym drużynowym.

Każdy uczestnik otrzyma również medal oraz pamiątkową koszulkę. W biegu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 rok życia, wyjątek- Bieg Masowy 12 rok życia.

Organizatorami wydarzenia są: Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki, Stowarzyszenie Integracyjne ,,Klub Otwartych Serc” w Wieruszowie oraz Gmina Wieruszów. Honorowym Patronatem imprezę objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Patronat Medialny nad imprezą objęli: Ilustrowany Tygodnik Powiatowy, TVP 3 Łódź, Radio Ziemi Wieluńskiej, Radio Łódź, Łącznik, Radio SUD. Partnerzy przedsięwzięcia: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. W.S. Reymonta w Wieruszowie, Wieruszowski Dom Kultury, Zakład Aktywności Zawodowej, TPD OM Wieruszów, Green Service.

Mapa III Ogólnopolski Integracyjny Bieg Uliczny Wieruszów 2018 (08.09.2018r.) (pdf)

Regulamin – III Ogólnopolski Integracyjny Bieg Uliczny Wieruszów 2018 (08.09.2018 r.) (pdf)

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym biegu.

Kontakt:
GMINNY OŚRODEK SPORTU I TURYSTYKI W WIERUSZOWIE
98-400 Wieruszów ul. Sportowa 4
biuro@gosit-wieruszow.pl
tel. biuro –62 6262030

Zapisy:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4024

Projekt „Sport dla wszystkich i środowiska”
„Sport for All and the Environment” (SforAE)

Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL dostarczyła dla uczestników III Ogólnopolskiego Integracyjnego Biegu Ulicznego Wieruszów 2018, bezpłatną wodę w limitowanej serii aluminiowych puszek Every Can Counts. Przez cały czas trwania wydarzenia będziemy prowadzili zbiórkę pustych puszek, zachęcając jednocześnie naszych uczestników do właściwego postępowania ze zużytymi opakowaniami. Korzystając z „Rekomendacji Ekologicznych – Jak zorganizować wydarzenie sportowe zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju” planujemy wdrożyć: recykling, ,,ekologiczne zamówienia”, wolontariat oraz wodę.

Partnerami projektu „Sport dla wszystkich i środowiska” jest 5 organizacji z Czech, Polski, Słowacji i Węgier. Obejmuje on m. in. wymianę doświadczeń oraz opracowywanie wytycznych w zakresie zrównoważonych ekologicznie wydarzeń sportowych. W jego ramach planowane jest wsparcie w postaci bezpłatnej wody w puszkach dla około 100 różnych wydarzeń sportowych w 4 krajach, a także organizacja 5 wydarzeń flagowych. Projekt „Sport for All and the Environment” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ (nr referencyjny projektu 590833-EPP-1-2017-1-PL-SPO-SSCP). Po więcej informacji zapraszamy na www.sforae.eu.

Projekt Every Can Counts (Każda puszka cenna) powstał, aby zachęcać do recyklingu puszek po napojach, zwłaszcza poza domem – w miejscu pracy, podczas zakupów, podróży czy aktywnego wypoczynku. Inicjatywa została zapoczątkowana w Wielkiej Brytanii a jej sukces spowodował, że została rozszerzona na inne kraje m.in Austrię, Francję, Grecję, Hiszpanię, Irlandię, Rumunię i Węgry,  a od 2017 roku również Polskę. Po więcej informacji zapraszamy na www.everycancounts.pl.