Kolejne zawody z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne” za nami !

W dniu 20.05.2021 r. odbyły się na Stadionie Sportowym w Wieruszowie po raz kolejny zawody z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne”, w których wzięło udział przeszło 120 dzieci.

Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie dołączył po raz pierwszy do tej bardzo ciekawej imprezy sportowej we wrześniu ubiegłego roku, gdzie podczas Ogólnopolskiej Inauguracji XXVII edycji „Czwartków Lekkoatletycznych” konkurowała między sobą znacząca ilość młodych talentów lekkoatletycznych z Gminy Wieruszów, a przed ich rozpoczęciem w Alei Olimpijczyków i Paraolimpijczyków znajdującej się na Rynku w Wieruszowie miało miejsce uroczyste odsłonięcie tablic Olimpijczyków i Paraolimpijczyków.

Rywalizacja tegorocznych zawodów odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: rocznik 2008, rocznik 2009 oraz rocznik 2010 i młodsi, w następujących konkurencjach:

Rocznik 2008: Dziewczęta: 60 m, 300 m, 600 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą – 2kg; Chłopcy: 60 m, 300 m, 1000 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową,

Rocznik 2009, 2010 i młodsi: Dziewczęta: 60 m, 300 m, 600 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową; Chłopcy: 60 m, 300 m, 1000 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową.

Za zajęcie miejsc I-III zawodnicy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe medale, które wręczyli Burmistrz Wieruszowa- Rafał Przybył oraz Zastępca Burmistrza- Marta Siubijak wraz z Dyrektorem GOSiT Maciejem Bacińskim.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom i współpracownikom za okazane serce i życzliwość, bezinteresownie poświęcony czas przy organizacji i podczas trwania imprezy lekkoatletycznej. Okazana pomoc uczestnikom jak i organizatorom jest dla nas nieoceniona.

Serdecznie dziękujemy obsłudze medycznej (Patryk Moska), obsłudze sędziowskiej (Jarosław Urbaniak, Małgorzata Walacik, Piotr Wieja), obsłudze technicznej, a także Spółdzielni Socjalnej Green Service, WKS „PROSNA” oraz wolontariuszom z Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego „START”.

Jednocześnie zachęcamy również do zapisów na kolejne „Czwartki Lekkoatletyczne”, które odbędą się 31 maja 2021 r. o godz. 10.00. Zapisy prowadzone są przez nauczycieli wychowania fizycznego w poszczególnych szkołach podstawowych z terenu Gminy Wieruszów.

Protokół zawodów – 20.05.2021 r. Wieruszów (pdf)