Kolejne złoto dla Akademii Piłkarskiej

Pierwsze miejsce zajęli podopieczni trenera Marcina Wiśniewskiego występujący w niedzielnym (12.02.2017 r.) I Zimowym Turnieju Piłki Nożnej ,,Piłkarski pierwszy krok’’ pod patronatem GOSiT Wieruszów. Zwycięzcy w decydującym spotkaniu pokonali UKS Pionier Baranów I wysoko, bo aż 5:1.

Turniej rozegrano w sali sportowej przy Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie, a jego organizatorami byli AP Wieruszów i GOSiT Wieruszów.
Reprezentacja AP Wieruszów (złożona z chłopców trenujących w Wieruszowie i Osieku) w swoim pierwszym spotkaniu dość niespodziewanie tylko bezbramkowo zremisowała ze swoimi klubowymi kolegami z AP Wieruszów Messi. Co ciekawe, ci drudzy prowadzeni przez trenera Pawła Szandałę mieli w swoim składzie zawodników o rok młodszych, a to oni byli bliżej zwycięstwa.
W kolejnych pojedynkach zwycięzcy turnieju zagrali już na miarę swoich możliwości i do końca odnieśli same zwycięstwa. W decydującym pojedynku, mimo ze przegrywali zdołali wygrać 5:1 z faworyzowanym zespołem Pionier Baranów I
Z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy z naszego oddziału w Lututowie. Podopieczni Łukasza Łakomiaka zajęli trzecią lokatę.
Krok od podium, na czwartym miejscu występy zakończyła drużyna Pawła Szandały.
– Chłopcy pokazali bardzo fajną piłkę – mówi trener koordynator AP Wieruszów, Marcin Wiśniewski. – Rywalom ustępowali fizycznie, ale już widać, że w piłkę grać potrafią.
Zdecydowanie największe brawa należą się jednak najmłodszej ekipie z naszego oddziału w Osieku. Zespół mający w swoich szeregach zawodników z roczników 2010, a nawet 2011 co prawda nie wygrał żadnego spotkania, ale wolą walki i ambicją zaskakiwał starszych i bardziej ogranych rywali.
UKS Akademia Piłkarska Wieruszów dziękuje za pomoc w organizacji turnieju Burmistrzowi – Rafałowi Przybyłowi, Dyrektorowi GOSiT Wieruszów – Maciejowi Bacińskiemu oraz Dyrektorowi Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie, Pawłowi Malikowi i opiekunowi sali – Zbigniewowi Dreznerowi.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. Reprezentacja AP Wieruszów
2. UKS Pionier Baranów I
3. AP Lututów
4. AP Wieruszów – Messi
5. UKS Pionier Baranów II
6. AP Osiek – rocznik 2010

NAGRODY INDYWIDUALNE:

Najlepszy Bramkarz – Maksiu Pluta (Reprezentacja AP)
Najlepszy Zawodnik – Kacper Snelewski (AP Lututów)
Najlepszy Strzelec – Piotr Głowik (Pionier Bararanów I)

WYRÓZNIENIA:

Kacper Ciuborski – AP Lututów
Patryk Wróbel – AP Osiek
Mateusz Michalski – AP Wieruszów Messi
Alan Niedźwiedzki – Reprezentacja AP
Adam Gąszczak – Pionier Baranów I
Adam Lenort – Pionier Baranów II