Kolejny tegoroczny sukces Andrzeja Kucha

W dniach 21-23.07.2017 r w Białymstoku odbyły się 93 Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce.

W śród Uczestników tej największej w Polsce imprezy Lekkoatletycznej znalazł się zawodnik UMLKS START Wieruszów Andrzej Kuch, który już wcześniej uzyskał minimum kwalifikacyjne do tych zawodów w konkurencji  skoku w dal. Do konkursu w skoku w dal zakwalifikowano 11 zawodników.

Ostatecznie jednak w konkursie rywalizowało 9 zawodników z całej polski. Andrzej w tym sezonie legitymował się czwartym wynikiem w kraju 7, 66 który uzyskał na mityngu w Turnowie (czech) 23.05 .2017r. Co dawało szanse walki o medal. Konkurs był dość wyrównany choć wyniki nie należał do najlepszych ciężkie powietrze i lekka mżawka w pierwszych kolejkach konkursu mężczyzn też wpłynęły na wyniki. Ostatecznie Andrzej Kuch reprezentant UMLKS START Wieruszów wynikiem 7,59m zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski, zdobywając tym samym brązowy medal. To już drugi medal Mistrzostw Polski naszego zawodnika w tym roku. Przypomnijmy że pierwszy zdobył w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu w miesiącu lutym wynikiem 7,51m.

Medalowe wyniki w konkursie skoku w dal :

1. Adrian Strzałkowski 7,78

2. Tomasz Jaszczuk 7,60

3. Andrzej Kuch 7,59

Należy wspomnieć że w mistrzostwach w kategorii kobiet w skoku w dal , startowała również wychowanka UMLKS START Wieruszów – członek klubu, Katarzyna Wróbel obecnie reprezentująca AZS Wrocław.

Kasia w kategorii kobiet zajęła 7 miejsce uzyskując wynik 6,96m.

Trener
Jarosław Urbaniak