Mikołaj w Gminie Wieruszów

W środę 6 grudnia 2017 roku odbyły się „Mikołajki Gminne”.

Tegoroczne Mikołajki zorganizowane przez Gminę Wieruszów, WDK, GOSiT, MGBP, Stowarzyszenie Integracyjne Klub Otwartych Serc w Wieruszowie, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Komendę Powiatową Policji w Wieruszowie odbyły się pod znakiem Świętego Mikołaja.

Dzieci mogły wziąć udział w licznych konkursach: rzeźbienie figur w lodzie oraz na najlepsze przebranie za Mikołaja, Śnieżynkę i Renifera. Uczestnicy konkursów otrzymali słodkie upominki.

Burmistrz Wieruszowa, Rafał Przybył wraz z radnym Marcinem Piluchem przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na rzecz dziewczynki, walczącej z nowotworem.

Podczas imprezy podsumowano zorganizowane wcześniej, w ramach projektu pn. AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA W GMINIE WIERUSZÓW współfinansowanego w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej, konkursy: plastyczny, fotograficzny i muzyczny.

Prezentujemy laureatów ww. konkursów:

Konkurs plastyczny:

1 miejsce – Kacper Ostrycharz

2 miejsce – Stanisław Lewik

3 miejsce – Szymon Gajewski

Konkurs fotograficzny:

1 miejsce – Zofia Pawlak

2 miejsce – Bartosz Sułot

3 miejsce – Marta Gabas

Konkurs muzyczny:

1 miejsce – Martyna Domal

2 miejsce – Dominika Derdak

3 miejsce – Helena Martens

Zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody:

za I miejsce – aparat fotograficzny,

za II miejsce – ramkę cyfrową,

za III miejsce – głośnik bezprzewodowy.

Dziękujemy firmie Wabnic za duże zaangażowanie w organizację Gminnych Mikołajek oraz za ufundowanie nagród w postaci maskotek i uatrakcyjnienie imprezy obecnością misia Mikołaja.