Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim Mrągowo 2019

W dniach 19,20 i 21 lipca sześciu naszych zawodników wystartowało w najważniejszych zawodach tego roku.

Pierwszego dnia wystawiamy sztafetę składającą się z Konrad Bryłka, Piotr Pytel, Magda Zawierta i Patrycja Zawierta. Jesteśmy jedyną sztafetą startującą w konfiguracji 2+2. Pozostałe ekipy wystawiają konfiguracje 3+1 / trzech mężczyzn+ jedna kobieta/ czyli teoretycznie mocniejsze. Nasi zawodnicy jadą płynnie, dokonują szybkie zmiany i ostatecznie rywalizację kończą jako 10 sztafeta mistrzostw.

W sobotę startuje wyścig młodzików . Nasz debiutant Dawid Łysek który na starcie jest ustawiony na końcu stawki, przebija się mozolnie przez silnie obsadzoną grupę zawodników i melduje się na mecie na 43 miejscu.

Tego samego dnia junior młodszy, Michał Malarz w wyścigu o puchar prezesa PZKol po ciężkim wyścigu w upalny dzień kończy na miejscu 27.

W niedzielę startują juniorki i juniorzy. Dziewczyny kończą wyścig o mistrzostwo na 5 miejscu Magdalena Zawierta a na miejscu 7 Patrycja Zawierta. Nie obyło się bez przygód na tej pięknej trasie. Patrycja na pierwszej sekcji technicznej wykonuje lot przez kierownice i upadam na klatkę. Szybko się zbiera i nadrabia stracone pozycje,ale musi walczyć nie tylko z rywalkami i upałem ale również z bólem poobijanych żeber. Magda która od początku jedzie w czołówce na końcówce wyścigu popełnia błąd na trasie który wyklucza ją z rywalizacji o podium.

Juniorzy jadą swoje i kończą ściganie Piotrek Pytel na miejscu 18 a Konrad na miejscu 23.

Dziękujemy za piękną rywalizację i emocje które nam zapewniliście.

Równocześnie 21 lipca dwoje naszych młodzików wystartowało w Międzywojewódzkich Mistrzostw ach Młodzików w kolarstwie szosowym .Wyścig był na wyrównanym poziomie. Od początku do końca zawodnicy przejechali w całym peletonie i sam finisz był bardzo widowiskowy. Biorąc pod uwagę że nasi zawodnicy specjalizują się w kolarstwie górskim to ich wyniki zadawalają. Z bardzo dobrej strony pokazał się Bartosz Sułot, który od początku trzymał się czołówki peletonu i po pięknym finiszu wywalczył sobie 5 miejsce. Michał Froń zgodnie z założeniem po starcie trzyma się razem z Bartkiem i długi czas współpracują jadąc w czołówce peletonu. Niestety w trakcie przepychanek w peletonie, co nie jest niczym dziwnym 🙂 Michał znalazł się w tyle peletonu i musiał przebijać się przez grupę zawodników. Ostatecznie kończy wyścig na 19 miejscu i zdobywa swoje pierwsze punkty w klasyfikacji młodzików . Gratulacje Bartek i Michał, piękna jazda.

Wyjazd zrealizowany przy wsparciu Gminy Wieruszów w ramach projektu „ Przez trening do wyznaczonego celu”