Mistrzyni Polski w Maratonie MTB z Pieczysk

Ależ to były emocje, niedziela w stresie. „Będzie padać ? Nie będzie? Tylko żeby bez defektu, jechać swoje, równe tempo. Z siostrą damy radę, razem z nami koleżanka, też z łódzkiego. Znamy się jak łyse konie, nie jeden wyścig za nami. Pozostałe rywalki daleko w tyle. Podium będzie nasze , finisz zdecyduje która założy koszulkę z orłem.”

Mistrzostwa Polski XCM 7R CST MTB Gdynia Maraton 2019

W niedzielę nasi juniorzy wystartowali na Mistrzostwach Polski w maratonie. Do przejechania było 60km (2x30km). Trasa przygotowana perfekcyjnie. Utwardzone drogi leśne jak i betonowe płyty były idealną odskocznią od kamieni i szutrów z jakimi mamy do czynienia na innych maratonach. Mimo położenia geograficznego, co podsuwało by nam myśl że trasa będzie płaska, to znalazło się tam miejsce na blisko 1500 metrów przewyższenia na dwóch rundach.

Organizacja wyścigu także bardzo na plus. Bogate zaopatrzenie na bufecie w postaci żeli, bidonów z izotonikiem zabezpieczone przez organizatora ,jak przystało na imprezę tej rangi.

Przechodząc do naszych wyników:

-Magda Zawierta zostaje Mistrzynią Polski, a jej siostra Patrycja sekundy po niej zdobywa tytuł vice-Mistrzyni Polski.

Dziewczyny od samego początku dyktowały mocne tempo dla swojej kategorii. Jechały razem, a różnice miedzy nimi były znikome. Sztywne podjazdy nie były dla dziewczyn żadnym problemem zaś zjazdy pokonywały sprawnie i bezproblemowo. W skrócie mówiąc, dziewczyny rozegrały swój wyścig idealnie. Nie mogło być lepiej. Całe podium należało do zawodniczek z Łódzkiego Związku Kolarskiego.

-Piotr Pytel zajmuje 11 miejsce, a Konrad Bryłka 15 miejsce w juniorskiej kategorii.

Chłopaki już od samego początku jechali oddzielne. Piotr jechał w grupie składającej się z kilku juniorów. Konrad dopiero po pierwszym okrążeniu w samotnej gonitwie dogonił jego grupę. Z grupy około ośmiu zawodników zostało tylko czterech – nie było w niej Piotra. Mijali kolejnych zawodników przesuwając się wyżej w kategorii. Dopiero 5 km przed metą Piotr dojechał do grupy i z niespodziewanym zastrzykiem energii wygrał walkę z grupą i wjechał jako pierwszy. Konrad po walce z bardzo mocnymi skurczami wjeżdza kilkanaście sekund za Piotrem.

W sobotę natomiast odbył się Bike Maraton w Ludwikowicach Kłodzkich, gdzie młodsza cześć ekipy wywalczyła 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej a indywidualnie na dystansie Classic

Michał Malarz m4

Michał Froń m6

Szymon Gaj m10

Izabela Gaj m1 dystans Fan

Mastersi też byli

Joanna Wiśniewska m4 Classic

Wacław Żbikowski m1 Classic

Jerzy Gaj m12 Fan

Jakub Szeler m44 Mega

Dziękujemy wszystkim za doping a zawodnikom za bardzo dobre wyniki.

Ogromne brawa i gratulacje należą się trenerowi młodzieży , Tomkowi Zawiercie. Doczekał się niesamowitych efektów swoich działań.

Specjalne podziękowania naszym sponsorom, to dzięki nim młodzież w naszym klubie może spokojnie realizować się w tym co kochają i zajmować się tylko trenowaniem.

Widzimy się za tydzień w Boguszowie Gorce na ostatnim już Pucharze Polski.

Wyjazd współfinansowany przez Gminę Wieruszów w ramach projektu „Przez trening do wyznaczonego celu”