Ogólnopolski Wyścig Kolarski „Hellena Tour 2016″

IV etap XXXI Wyścigu Kolarskiego Szlakiem bursztynowym Hellena Tour wystartował w niedzielne przedpołudnie z wieruszowskiego Rynku.

Wieruszów okazał się miejscem szczególnym i choć pogoda nas nie rozpieszczała, to jesteśmy jedynym miastem, które nie przywitało kolarzy jadących w wyścigu deszczem.

Przygotowania zespołów, jak i samego wyścigu rozpoczęły się w godzinach porannych, kiedy to ekipy rozpoczęły rozgrzewkę na specjalnych trenażerach. Nie zabrakło również dokładnego sprawdzenia technicznego rowerów, a ekipy techniczne zadbały o każdy szczegół włącznie z odpowiednim smarowaniem łańcuchów i przerzutek.

Przed wyścigiem nastąpiło uroczyste wpisanie na pamiątkową listę startową, która przekazana została po rozpoczęciu wyścigu na ręce burmistrza Wieruszowa na pamiątkę. Być może, któryś z tych podpisów okaże się w przyszłości wiele wart, ponieważ niejednokrotnie w Wyścigach Szlakiem Bursztynowym startowali młodzi zawodnicy, którzy w przyszłości osiągali rewelacyjne wyniki z tytułami Mistrzów Świata włącznie.

Nie zabrakło również symbolicznego otwarcia sezonu rowerowego 2016 w Gminie Wieruszów, a młodzież, która przybyła podziwiać kolarzy otrzymała z rąk burmistrza pamiątkowy medal oraz słodki upominek.

Zawodnicy na linii startu ustawili się o godzinie 10:50, a punktualnie o 11:00 ruszyli do boju w ostatnim etapie tegorocznej edycji wyścigu. Na tym jednak nie koniec sportowych emocji. Kolarze zgodnie z trasą wyścigu przejechali teren Gminy Wieruszów na rundzie, której zakończeniem była lotna premia w miejscu startu. Po ostrej rywalizacji na premii kolarze wyruszyli w trasę do Kalisza, gdzie przewidziana jest meta ostatniego etapu.

Warto podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie i bez których wyścig nie doszedłby do skutku. Wielkie ukłony dla KTK Kalisz, głównego organizatora wyścigu. Swoją cegiełkę dołożył również burmistrz Wieruszowa, bez którego zaangażowania ten wyścig nie powróciłby po latach do Wieruszowa.

Wielkie słowa podziękowań kierujemy również w stronę Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który ciężko pracował, aby start z wieruszowskiego Rynku przebiegł sprawnie. Nie zapominamy również o naszych kolarzach z Wieruszowskiego Klubu Kolarskiego. Towarzystwo Sportowo-Rowerowe to kolejna ekipa, która prężnie działa na rzecz rozwoju kolarstwa w Wieruszowie i to dzięki nim każdy mógł spróbować swoich sił na specjalnym trenażerze.

Słowa podziękowań kierujemy również do Wieruszowskiego Domu Kultury, który zadbał o nagłośnienie i oprawę muzyczną. Nie zapominamy o wszystkich wolontariuszach, którzy włączyli się w organizację, a przede wszystkim ogromne podziękowania dla strażaków OSP oraz przedstawicieli Policji, którzy zabezpieczyli trasę wyścigu, aby nic niepożądanego się nie wydarzyło.

Dziękujemy również mieszkańcom Gminy Wieruszów, którzy pomimo chłodnego przedpołudnia wybrali się na wieruszowski Rynek oraz dopingowali kolarzy na trasie wyścigu. Mamy nadzieję, że to dobry prognostyk sportowych emocji, które czekają nas w tym roku w Wieruszowie.

Wielkie podziękowania dla sponsorów:

Przewóz Osób Kangurek Jarosław Pawlaczyk
RTV AGD „U Adama” Robert Musiała
Restauracja „Floriańska”
Szkółka Drzew i Krzewów Adam Zalewski