Ostatnie zawody z cyklu „ Czwartków Lekkoatletycznych”

W dniu 04.06.2024 r. na Stadionie Sportowym w Wieruszowie odbył się Finał Miejski Czwartków Lekkoatletycznych. Pozwoli on wyłonić reprezentację Gminy Wieruszów na XXX Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych, który odbędzie się w Łodzi w dniach 15 -16 czerwca 2024r.

W zawodach wystartowało ponad 150 uczniów ze Szkół Podstawowych Gminy Wieruszów. Skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą oraz biegi na dystansach 60m, 300m, 600m i 1000m, to dyscypliny, z którymi przyszło się im zmierzyć. W tym sezonie uczestnikami mogli być uczniowie, którzy klasyfikowani byli w trzech kategoriach wiekowych (urodzeni w 2013 roku, i młodsi urodzeni w 2012 roku i urodzeni w 2011 roku) osobno dziewczęta i osobno chłopcy.

Podczas finałowych zawodów wręczono medale oraz dyplomy dla najlepszych młodych lekkoatletów ze szkół podstawowych. Sportowcy zasłużone gratulacje przyjmowali z rąk Dyrektora GOSiT Pana Macieja Bacińskiego.

Gratulujemy sukcesów wszystkim sportowcom i trzymamy mocno kciuki za rozwój oraz postępy w dążeniu do celu! Po cichu liczymy na podium podczas ogólnopolskich finałów !