Otwarcie wypożyczalni sprzętu wodnego

W Wieruszowie można już korzystać ze sprzętów wodnych, które oferuje wypożyczalnia należąca do Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki. Oficjalne otarcie tejże wypożyczalni nastąpiło w czwartkowy poranek. Jako pierwsi po Prośnie pływali przedstawiciele miasta: Renata Świeściak oraz Adam Śpigiel a także podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej.
„Mamy zakupione cztery rowerki: dwa czteroosobowe większe, dwa dwuosobowe mniejsze i jeden kajak turystyczny. Myślimy, że rekreacja na rzece Pośnie zacznie funkcjonować. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uporządkujemy tutaj nabrzeża i będzie to troszeczkę lepiej wyglądało” powiedział dyrektor GOSiT – Maciej Baciński.
„Mamy zaszczyt i przyjemność, że uczestniczymy w tym otwarciu przejażdżek po rzece Prosna. Wy jesteście wszyscy tutaj bardzo młodzi i nie pamiętacie ale ja pamiętam jak tętniło tu życie, były robione regaty, otwieraliśmy Noc Świętojańską na przystani z kajakami i barkami. Stąd z wielką sympatią podchodzimy do tego pomysłu i chcemy pogratulować realizatorowi – Pani burmistrz oraz Panu Maćkowi, że sfinalizowali marzenia niejednych młodszych wieruszowian. Chcemy zaproponować, żebyście Państwo powierzyli nam zrobienie konkursu na nazwy rowerów wodnych. Mamy pomysł i proponujemy, żeby nazwać pierwszy rower podwójny imieniem Renata (Pani burmistrz), pomysłodawczyni tego projektu.” powiedziała Henryka Sokołowska.
Przypomnijmy, że ze sprzętu wodnego można korzystać codziennie w godzinach od 8:00 do 18:00.
Pływanie rozpoczyna się i kończy przy przystani kajakowej na Bulwarze Różanym.

CENNIK:

SPRZĘT PŁYWAJACY CENA ZA PIERWSZE 30 MIN. CENA ZA KAŻDE NASTĘPNE ROZPOCZĘTE 30 MIN.
ROWER WODNY 8 zł 5 zł
KAJAK TURYSTYCZNY 8 zł 5 zł