PAINTBALL DLA DZIECI – RELACJA

W dniu 31.05.19r., w godz. od 11.00 do 18.00 w ramach Dnia Dziecka odbyła się gra Paintball, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie. W zabawie wzięło udział ok. 200 dzieci w wieku od 8 do 15 lat. Gra Paintball przeprowadzona została w parku przy ul. Zielonej, a udział w niej był bezpłatny. Paintball dla dzieci to pierwsza taka atrakcja w Gminie Wieruszów zorganizowana przez GOSiT, stąd tak duże zainteresowanie wśród dzieci.

Uczestnicy byli podzieleni na grupy 12 osobowe, a czas gry każdej z grup wynosił 30 minut (3 rundy). Zabawa odbywała się na specjalnie wyznaczonym i ogrodzonym mobilnym polu paintballowym, na którym znajdowały się dmuchane przeszkody. Ich odpowiednie usytuowanie umożliwiało uczestnikom oddawanie strzałów w należytej odległości od innego uczestnika, dlatego atrakcja była w pełni bezpieczna i komfortowa.

Przed przystąpieniem do gry, uczestnicy zostali dokładnie przeszkoleni z obsługi markerów, ale również z zasad gry i reguł bezpieczeństwa. Wszelki sprzęt dostosowany został do wieku dzieci, a 15 strzałowe magazynki markeru typu Splatmaster, wypełnione były kulkami ze zmywalną, żelową farbą. Podczas zabawy wszyscy uczestnicy zostali wyposażeni w niezbędne maski chroniące głowę i twarz. Nad całością przebiegu gry czuwał sędzia.

Paintball dla dzieci był niezwykle emocjonującą atrakcją oraz dostarczył wiele radości wszystkim uczestnikom biorącym udział.

Serdeczne podziękowania dla instruktorów z Fortu Przygody Wrocław, którzy dzięki swojemu profesjonalizmowi skutecznie przeprowadzili całą grę oraz dodatkowo zapewnili dobrą zabawę i niezapomniane emocje.