Piłka ręczna dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Gmina-Powiat-Półfinał

W dniu 15.11.2023r. W Szkole Podstawowej nr 3 w Wieruszowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Wieruszów w piłce ręcznej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach Gminnych chłopców , wystartowały reprezentacje Szkoły Podstawowej  nr 3 w Wieruszowie i Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieruszowie. Rywalizacje wygrała Szkoła Podstawowa nr 3 (14:4), która w zawodach powiatowych zmierzyła się zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców z reprezentacjami  Szkoły Podstawowej  w Lututowie. W obu kategoriach zwyciężyły reprezentacje SP 3 w Wieruszowie. Dziewczęta wynikiem 15:2 a chłopcy wynikiem 14:5

Tym samym obie drużyny Szkoły Podstawowej Nr 3 w Wieruszowie uzyskały  awans do zawodów na szczeblu półfinału wojewódzkiego.

Chłopcy rywalizowali 17 listopada w Białej, a dziewczęta 21 listopada w Zduńskiej Woli.

W Półfinale Wojewódzkim chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Białej, wystartowało 6 reprezentacji szkół, zwycięzców powiatów rejonu sieradzkiego: Szkoła Podstawowa w Widawie, Szkoła Podstawowa w Białej, Szkoła Podstawowa w Pątnowie Wieluńskim, Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu, Szkoła Podstawowa w Czechach i Szkoła Podstawowa nr 3 w Wieruszowie. Reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieruszowie ostatecznie zajęła 5 miejsce w półfinale wojewódzkim.

Reprezentacja SP im Jana Pawła II w Wieruszowie:

 1. Barszczewski Michał
 2. Burzała Jeremiasz

3  Jaremko Jakub

 1. Danielewicz Piotr
 2. Gaj Dawid
 3. Hojka Patryk
 4. Maciołek Łukasz
 5. Michalski Mateusz
 6. Słowikowski Oskar

Opiekun: mgr Mariusz Marek

W półfinał wojewódzki dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Zduńskiej Woli, wystartowało 6 reprezentacji szkół, zwycięzców powiatów rejonu sieradzkiego: Szkoła Podstawowa w Osjakowie, Szkoła Podstawowa nr 6 w Zduńskiej Woli, Szkoła Podstawowa nr 7 w Zduńskiej Woli, Szkoła Podstawowa w Buczku, Szkoła Podstawowa w Rososzycy i Szkoła Podstawowa nr 3 w Wieruszowie. Reprezentacja dziewcząt zajęła bardzo dobre 3 miejsce.

Reprezentacja SP im Jana Pawła II w Wieruszowie

 1. Ajtner Romana
 2. Błasiak Katarzyna
 3. Góźdź Gabriela
 4. Jendrzej Laura
 5. Kos Marta
 6. Opacka Agnieszka
 7. Skórniak Zofia
 8. Strzelczyk Karolina
 9. Szajdak Natalia
 10. Tomczak Maja
 11. Wojcieszak Julia

Opiekun: mgr Mariusz Marek

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wieruszowie

mgr Jarosław Urbaniak