Podsumowanie akcji „Ferie z GOSiT” – spędzaj czas na sportowo!

W okresie tegorocznych ferii zimowych Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki po raz kolejny przygotował wiele atrakcji dla uczniów uczęszczających do szkół z Gminy Wieruszów. Celem zajęć było nie tylko rozwijanie aktywności i sprawności fizycznej, ale również integracja uczniów z różnorodnych szkół oraz umożliwienie bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

Codziennie przez cały okres ferii uczestnicy mogli brać udział w zajęciach z nauki jazdy na łyżwach oraz korzystać z salki fitness. Podczas zajęć z nauki jazdy na łyżwach uczestnicy zarówno doskonalili swoje umiejętności jeździeckie, ale również brali udział w różnych zabawach na lodzie m.in. zmagali się z torem przeszkód oraz rozegrali mecz hokeja na lodzie.

Ponadto uczestnicy aktywnie korzystali ze sprzętów znajdujących się na sali fitness GOSiT. Mogli oni korzystać m.in. z bieżni treningowych. Głównie skupiono się na poprawie ogólnej kondycji fizycznej.

Inną atrakcją dla najmłodszych były zajęcia z łucznictwa tradycyjnego na których dzieci mogły spróbować sił w dyscyplinie, która wymaga opanowania i wpływa na poprawę koncentracji. Zajęcia te umożliwiły nabycie umiejętności szybkiego podejmowania decyzji, poprawę koordynacji ruchowej ciała oraz umiejętności panowania nad emocjami.

Podczas tegorocznych ferii dzieci mogły zapoznać się z technikami Sztuk Walk. Trening ten umożliwił naukę zadawania ciosów nogami, rękami, łokciami, a także za pomocą specjalnych przyrządów. Sztuki walki przynoszą bardzo wiele korzyści dla naszego organizmu m.in. wzmacniają siłę fizyczną, polepszają kondycję fizyczną, ale także duchową.

Ponadto w ramach ferii odbyły się zajęcia z gimnastyki artystycznej. Oprócz ćwiczeń rozciągających uczestnicy mogli zapoznać się z podstawowymi figurami gimnastyki. Wykonywali oni ćwiczenia akrobatyczne, które sprawdzały ich gibkość, wytrzymałość i równowagę. Nad całością zajęć czuwała Pani Instruktor, która prezentowała poprawne i efektowne wykonywanie figur. Dzieci poznały podstawowe akrobacje, które są obowiązkowe podczas praktyki tego sportu i obowiązują na wszystkich zawodach.

Również i w tym roku uczestnicy zajęć mieli możliwość wzięcia udziału w dyskotece Walentynkowej. Walentynki Na Lodzie zorganizowane zostały przez GOSiT, przy współpracy z Młodzieżową Radą Miejską. Uczestnicy mogli w ten sposób sprawdzić swoje umiejętności, nabyte na wcześniejszych lekcjach nauki jazdy na łyżwach. W tym dniu dla wszystkich zakochanych obowiązywał wstęp wolny na lodowisko.

Ponadto zarówno w pierwszym tygodniu ferii, jak i w drugim uczestnicy mogli poznać podstawy Badmintona. Początkowo poznawali oni prawidłową technikę gry m.in. chwyt rakietki oraz serwy. Oprócz tego uczestnicy wykonywali różne ćwiczenia wpływające na zwinność i szybkość, które przełożyły się na efektowną późniejszą grę.

W ciągu dwóch tygodni ferii kilkadziesiąt dzieci wzięło udział w zajęciach organizowanych przez Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie. Tego typu zajęcia okazały się dla niejednego okazją do sprawdzenia swoich możliwości w nowych dyscyplinach sportowych, ale również do przełamywania barier i podnoszenia poziomu swoich umiejętności oraz wytrzymałości fizycznej. Był to czas na pewno dobrze zagospodarowany. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za aktywnie spędzone ferie i zapraszamy za rok!