Rodzinny Spływ Kajakowy

3 maja 2018 na Prośnie odbył się Rodzinny Spływ Kajakowy organizowany przez Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki. Partnerami wydarzenia byli: Urząd Miejski w Wieruszowie, Wieruszowski Dom Kultury oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieruszowie. W spływie uczestniczyło ponad 30 osób.

Kajakarstwo jest tanią formą aktywnej turystyki, jest idealne dla osób pragnących aktywnie spędzić czas wolny, podziwiać piękno przyrody oraz walory turystyczne rzeki Prosny.

Popularność turystyki kajakowej rośnie i coraz więcej osób chce spróbować tej formy spędzania wolnego czasu.

Rzeka Prosna tworzy malowniczy charakter krajobrazu wieruszowskiego. Trasa kajakowa rzeką Prosną jest jedną z najpiękniejszych widokowych i momentami nosi znamiona rzeki górskiej. Sporo tu meandrów, zakoli i starorzeczy. Prosna niestety jest rzeką niedocenianą z punktu widzenia turystycznego, kryje ogromne walory naturalnego piękna, z poziomu tafli wody, płynąc kajakiem można podziwiać piękno natury i doznać niezapomnianych wrażeń. Ogromnym walorem rzeki Prosny jest jej usytuowanie. Raczej bezpieczna i spokojna, lecz w żaden sposób nie należy jej lekceważyć. Woda jest żywiołem.

Podziękowania za pomoc w zabezpieczeniu medycznym, ratowniczym i organizacji Regat Kajakowych:

Przystań Eskapada z Grabowa nad Prosną

Akademia Sportu Olimpia

Dziękujemy również wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia imprezy.