SPŁYW KAJAKOWY – 09.08.2018 R.

09 sierpnia 2018r. odbył się w ramach akcji „Wakacje z GOSiT” Spływ Kajakowy organizowany przez Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie. W spływie uczestniczyło około 20 osób, głównie wolontariusze współpracujący z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Wieruszowie pod okiem Dyrektor Anety Możdżanowskiej. Trasa Spływu rozpoczęła się przy Przystani Kajakowej na ul. Kilińskiego, dalej szlak prowadził do Agrecolu, a zakończył się w miejscu, gdzie rozpoczęła się trasa.

Kajakarstwo jest tanią formą aktywnej turystyki, jest idealne dla osób pragnących aktywnie spędzić czas wolny, podziwiać piękno przyrody oraz walory turystyczne rzeki Prosny. Popularność turystyki kajakowej rośnie i coraz więcej osób chce spróbować tej formy spędzania wolnego czasu.

Rzeka Prosna tworzy malowniczy charakter krajobrazu wieruszowskiego. Trasa kajakowa rzeką Prosną jest jedną z najpiękniejszych widokowych i momentami nosi znamiona rzeki górskiej. Sporo tu meandrów, zakoli i starorzeczy. Prosna niestety jest rzeką niedocenianą z punktu widzenia turystycznego, kryje ogromne walory naturalnego piękna, z poziomu tafli wody, płynąc kajakiem można podziwiać piękno natury i doznać niezapomnianych wrażeń. Ogromnym walorem rzeki Prosny jest jej usytuowanie. Raczej bezpieczna i spokojna, lecz w żaden sposób nie należy jej lekceważyć. Woda jest żywiołem.

Nasze Spływy kajakowe dostarczają dużo rozrywki i niezapomnianych wrażeń, do których warto wracać.

Podczas tegorocznego Spływu Kajakowego odbyło się sprzątanie brzegów oraz koryta rzeki Prosny. Organizatorami akcji sprzątania rzeki Prosny byli Koło PZW Wieruszów MIASTO wspólnie z GOSiT oraz Gmina Wieruszów. Udział w akcji sprzątania rzeki Prosny wzięli wolontariusze współpracujący z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną, którzy udzielają się na terenie miasta oraz biorą udział w różnych imprezach, a także wędkarze z Koła PZW Wieruszów MIASTO.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Spływie oraz wszystkim tym którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia akcji sprzątania rzeki Prosny.