„Sztafeta Pokoju”

W dniu 30 sierpnia 2020 r. zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w „Sztafecie Pokoju”, organizowanej przez Gminę Wieruszów, Gminę Bolesławiec, Gminę Byczyna, Gminę Łęka Opatowska, Gminę Doruchów, Towarzystwo Historyczno- Kulturalne Arsonium, Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie oraz Spółdzielnię Socjalną Green Service.

Rowerowa „Sztafeta Pokoju” organizowana jest celem upamiętnienia 81. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej. Start sztafety nastąpi o godz. 9:30, a miejscem rozpoczęcia będzie Cmentarz komunalny w Byczynie. Meta usytuowana będzie przy pomniku ku czci mieszkańców zamordowanych podczas II Wojny Światowej w Torzeńcu.

Celem rajdu jest oprócz upamiętnienia 81. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej, uczczenie lokalnych miejsc pamięci, które są szczególnie ważne dla lokalnej i narodowej tożsamości. Sam rajd przebiegać będzie przez w/w Gminy, a tym samym jego trasa rozciągać się będzie przez 3 województwa tj. łódzkie, wielkopolskie i opolskie. Łączny dystans trasy wynosi ok. 62 km, trasa pokonywana będzie na rowerach. Na całej długości trasy uczczonych zostanie trzynaście lokalnych miejsc pamięci, które szczegółowo zostały zaprezentowane na mapie.

Powyższy rajd ma charakter symboliczny, bez pomiaru czasu i klasyfikacji. Każdy uczestnik wystartuje w kamizelce technicznej otrzymanej od organizatora. Ponadto dla każdego przewidziano pamiątkowe medale.

Pragniemy, aby „Sztafeta Pokoju” na stałe wpisała się w kalendarium wydarzeń sportowych i kulturalnych, przyczyniając się do popularyzacji jazdy na rowerze, jako najzdrowszej formy ruchu, przy jednoznacznym ukazaniu historii lokalnych miejsc pamięci, a tym samym przekazaniu wartości i symboli kształtujących lokalne społeczności.

REGULAMIN Sztafeta Pokoju (pdf)

Deklaracja uczestnictwa (pdf)

Program minutowy (pdf)

Mapa (pdf)

Serdecznie zapraszamy.