Trzecie jesienne zawody z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne”

28 października odbyły się na Stadionie Sportowym w Wieruszowie trzecie jesienne zawody z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne”. Wystartowało w nich ponad 150 uczniów ze Szkół Podstawowych Gminy Wieruszów. Skok w dal, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą oraz biegi na dystansach 60m, 300m, 600m i 1000m, to dyscypliny, z którymi przyszło się im zmierzyć. Były to ostatnie zawody z cyklu Czwartki Lekkoatletyczne w tym roku kalendarzowym, kolejne odbędą się wiosną 2022r.

„Czwartki Lekkoatletyczne” dla najmłodszych sportowców są radosną i pełną pozytywnych emocji imprezą, która ma na celu promowanie systematycznej pracy prowadzącej do osiągania wartościowych rezultatów sportowych, a także zaszczepienie dzieciom pasji do aktywności fizycznej.

Za zajęcie miejsc I-III w wyżej wymienionych konkurencjach- w trzech kategoriach wiekowych zawodnicy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe medale.

Serdecznie dziękujemy obsłudze sędziowskiej, medycznej, technicznej oraz wolontariuszom i współpracownikom za okazane serce i życzliwość, bezinteresownie poświęcony czas przy organizacji i podczas trwania imprezy lekkoatletycznej. Okazana pomoc uczestnikom jak i organizatorom jest dla nas nieoceniona.