Uroczystego odsłonięcia tablic poświęconych ku pamięci osiągnięć Olimpijczyków i Paraolimpijczyków

W dniu 2 września (sobota) o godz. 15.00 w wieruszowskim rynku miało miejsce trzecie uroczyste odsłonięcie tablic poświęconych ku pamięci osiągnięć Olimpijczyków i Paraolimpijczyków.

W tym roku do wieruszowskiej Alei Olimpijczyków i Paraolimpijczyków dołączyli , odsłaniając pamiątkowe tabliczki Władysław Kozakiewicz – złoty medalista olimpijski z Moskwy oraz Jacek Przebierała dwukrotny brązowy medalista igrzysk paraolimpijskich z Sydney i Aten.

Honorowym Gościom w tym podniosłym momencie towarzyszyli organizatorzy przedsięwzięcia: Prezes Stowarzyszenia Integracyjnego ,,Klub Otwartych Serc” w Wieruszowie – Henryka Sokołowska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie – Maciej Baciński, władze Gminy i Powiatu Wieruszowskiego, a także Poseł na Sejm RP p. Piotr Polak, Prezes RBS w Lututowie, radni Rady Miejskiej w Wieruszowie i Rady Powiatu Wieruszowskiego, Partnerzy przedsięwzięcia: Miejsko–Gminna Biblioteka Publiczna im. W.S. Reymonta w Wieruszowie, Spółdzielnia Socjalna Green Service w Wieruszowie, Zakład Aktywności Zawodowej w Wieruszowie Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc”, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski Warsztat Terapii Zajęciowej w Wieruszowie, Wieruszowski Dom Kultury, podopieczni: DPS, ŚDS, WTZ, ZAZ i innych jednostek zajmujących się aktywizacją osób z niepełnosprawnością, dyrektorzy i uczniowie placówek oświatowych z terenu miasta i powiatu oraz lokalne media.

Podczas uroczystości minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w kwietniu paraolimpijczyka Krzysztofa Kaczmarka, który w ubiegłym roku odsłaniał w wieruszowskiej alei tabliczkę ze swoim nazwiskiem.
Barwny korowód towarzyszył Olimpijczykom i Paraolimpijczykom, którzy odsłonili swe tablice w drodze na rynek i z powrotem.

Aleja sukcesywnie się powiększa. Od soboty na Rynku znajduje się już 6 tabliczek upamiętniających utytułowanych reprezentantów Polski.