VIII Niepodległościowy Maraton MTB Wieruszów 2017

Wieruszowski Klub Kolarski w Wieruszowie

Szanowni Państwo,

Jako współorganizator największej imprezy sportowej w powiecie wieruszowskim, a jest to już VIII  Niepodległościowy Maraton MTB Wieruszów 2017’ – organizowany wraz z Gminą Wieruszów, GOSiT Wieruszów, Wieruszowski Dom Kultury, Nadleśnictwo Przedborów oraz tradycyjnie OSP Pieczyska.zwracamy się do Was kolarki i kolarze z zaproszeniem na nasz wyścig. Dlaczego warto do nas przyjechać ?

Kolarstwo górskie i MTB to najbardziej dynamicznie rozwijający się sport w Polsce. Więcej – kolarstwo to styl życia. Uprawiać ten sport może każdy, dzieci, młodzież, ludzie zaawansowani wiekowo i niepełnosprawni. Najstarszy uczestnik naszych zawodów do tej pory to 83 letni mieszkaniec naszego powiatu. Tu niema żadnych barier J

„Niepodległościowy Maraton MTB Wieruszów” – to impreza z wieloletnią tradycją, od początku organizowana przez pasjonatów dla pasjonatów, a dzisiaj także dla kolarzy zaawansowanych . Głównym pomysłodawcą tej akcji był Janusz Stasiewicz, który to pierwsze kolarskie pomysły wprowadził na nasz teren. Znalazł sojuszników w OSP Pieczyska i tak już parę lat wspólnie organizują to przedsięwzięcie. Co tu dużo pisać -bez nich by tego maratonu nie było. W 2013r do organizacji włączył się nasz klub i od 2014 zaczęliśmy propagować imprezę i ściągać kolarzy z całej polski. Od roku  2015 startuje u nas ponad 250 kolarzy, zjawiają się u nas zawodnicy zarówno amatorzy jak i zawodowcy.

Od zawsze dbamy o odpowiednią atmosferę i pełne brzuchy zawodników po wyścigu.

Nagrody finansowe są dodatkową zachętą do podjęcia rywalizacji

W tym roku wpisowe zostaje przeznaczone na nagrody finansowe a to co zostanie przeznaczymy na zakup samochodu dla naszej szkółki, może tym razem uda się zakupić odpowiedni pojazd. Również Państwo możecie skorzystać z niepowtarzalnej okazji i włączyć się w tę niecodzienną inicjatywę.

Możemy się pochwalić w tym roku patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego oraz patronatem TVP3 ŁÓDŻ.

Serdecznie zapraszamy 11 listopada 2017 r. do Wieruszowa , miasteczko zawodów na ul. Sportowej 4, stadion GOSiT Wieruszów.

Catering zapewnia tak jak w roku ubiegłym  Swojskie Jadło u Macieja.

www.facebook.com/MaratonMTBWieruszow/

Trasa MEGA: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=hloupmyquvuhaatn

Regulamin:  https://www.facebook.com/notes/niepodległościowy-maraton-mtb-wieruszów/regulamin-niepodległościowy-maraton-mtb-wieruszów-2017/904705632962347/