W sobotę 21 września zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w IV Ogólnopolskim Integracyjnym Biegu Ulicznym Wieruszów 2019

Stosunkowo młodym przedsięwzięciem, które zdobyło już dużą popularność. W biegu biorą udział uczestnicy z terenu całej Polski.

Uważamy, że Bieg na stałe wpisał się w kalendarium imprez sportowych, przyczyniając się do popularyzacji biegów jako najzdrowszej formy ruchu, promocji Miasta i Gminy Wieruszów, Województwa Łódzkiego oraz promocji aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Polski.

Jednym z wielu celów powyższej imprezy jest propagowanie tradycji aktywności ruchowej wśród osób z niepełnosprawnością oraz zwrócenie uwagi na ich problemy i potrzeby. Osoby indywidualnie legitymujące się niepełnosprawnością, Zespoły z ŚDS, DPS, WTZ, Grup Wsparcia, Zakładów Aktywności Zawodowej, Spółdzielni Socjalnych oraz dzieci i młodzież niepełnosprawna będąca beneficjentami placówek oświatowych w tym oddziałów integracyjnych przedszkoli i szkół, Ośrodka Edukacji i Rehabilitacji dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością, Rodzinnych Domów Dziecka w ramach integracji będą rywalizować w klasyfikacji drużynowej na dystansie: 2,500km (½ pętli) wspólnie z pozostałymi zawodnikami.

Natomiast pozostali biegacze będą mieli do pokonania 10km ulicami miasta. Trasa biegu ulicznego uzyskała w czerwcu tego roku atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który gwarantuje, że dystans do pokonania przez uczestników ma regulaminową długość tj. jedna pętla: 5km, całość trasy: 10km.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i koszulkę. Dla zwycięzców przewidziano wartościowe nagrody rzeczowe.

W biegu głównym mogą wziąć osoby, które ukończyły 16 rok życia. Dla biegaczy, którzy wywalczą pierwsze III miejsca zarówno wśród kobiet i mężczyzn, klasyfikacji osób z niepełnosprawnością oraz osób na wózkach przewidziano nagrody finansowe oraz puchary. Za zajęcie miejsc: IV – VI nagrody rzeczowe.

Każdy uczestnik biegu bez względu na zajętą lokatę będzie miał szansę wygrać również nagrodę w losowaniu, które nastąpi podczas ceremonii dekoracji zwycięzców.

W tym dniu nastąpi również kolejne odsłonięcie pamiątkowych tablic w Alei Olimpijczyków i Paraolimpijczyków.

Bieg realizowany będzie w ramach cyklu 9 biegów „Biegnij W Łódzkie- w 80km dookoła łódzkiego”, a projekt współfinansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Serdecznie zapraszamy.

Zadanie współfinansowane ze środków wojewódzkich www.lodzkie.pl,

Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Łodzi, Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, Urzędu Miejskiego w Wieruszowie, Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie, Stowarzyszenia Integracyjnego „Klub Otwartych Serc” w Wieruszowie, Wieruszowskiego Klubu Sportowego „PROSNA” oraz życzliwości lokalnych sponsorów i bezinteresownej pomocy wolontariuszy.

Bieg realizowany jest w ramach cyklu „Biegnij W Łódzkie – W 80km Dookoła Łódzkiego”, pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego.