Wieruszowska Fabryka Formy

W ramach Wieruszowskiej Fabryki Formy prowadzone są zajęcia m.in. z samoobrony oraz Nordic Walking pod okiem doświadczonych instruktorów.

Samoobrona dla seniorów prowadzona jest celem zwiększenia poczucia bezpieczeństwa, z uwagi na to, że często osoby te narażone są na ataki przestępców. Seniorzy chętnie uczestniczą w zajęciach, uczących taktyk obrony przed ewentualnym zagrożeniem. Uczestnicy samodzielnie próbują neutralizować napastnika, po przedstawieniu symulacji różnych sytuacji, w których senior może poczuć zagrożenie.

Nordic Walking staje się coraz bardziej popularną aktywnością wśród seniorów. Prawidłowa technika chodzenia nie wymaga dużego obciążenia organizmu. Należy pamiętać jedynie o wyprostowanej sylwetce, wciągniętym brzuchu, wyprostowanych łokciach oraz o stawianiu kroków naturalnej długości, nad których poprawnością czuwa instruktor. Taka aktywność fizyczna prowadzona na świeżym powietrzu poprawia krążenie, działanie układu oddechowego, kondycję fizyczną i ogólne zdrowie.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób starszych na lata 2014-2020.