Wieruszowska Fabryka Formy

W ramach Wieruszowskiej Fabryki Formy organizowane są m.in. zajęcia z łucznictwa tradycyjnego na hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie, a także wyjazdy na basen.

Łucznictwo jest sportem wpływającym m.in. na koncentracje, koordynację oraz pewność siebie. Ponadto łucznictwo rozwija większość grup mięśniowych, w górnej części ciała. Naciąganie łuku wykorzystuje siłę obu ramion, a także ćwiczy barki i plecy. Powtarzanie strzałów oraz fakt, że naciągnięty łuk musimy utrzymać przez kilka sekund, daje podobne korzyści jak podnoszenie ciężarów.

Również aktywność w wodzie to idealna forma ruchu dla seniorów. Regularne wyjazdy na basen przyczyniają się do wzmacnia odporności, kondycji i mięśni kręgosłupa. Pływanie zwiększa gibkość, zwinność oraz wydolność serca i płuc. Oprócz tego, seniorzy relaksują się oraz poprawiają swoje samopoczucie.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób starszych na lata 2014-2020.