Wieruszowska Fabryka Formy – spływ kajakowy

W dniu 11.09.2020 r. o godz. 10.00 rozpoczął się spływ kajakowy rzeką Prosną w ramach Wieruszowskiej Fabryki Formy.

W spływie mogli wziąć udział seniorzy – uczestnicy realizowanego projektu. Start oraz meta spływu zlokalizowane były na rzece Prośnie (ul. Sportowa), a uczestnicy mieli do przepłynięcia ok. 3 km. Oprócz możliwości doskonalenia własnych umiejętności pływackich, seniorzy mogli podziwiać piękne walory przyrodniczo-krajobrazowe rzeki Prosny oraz podziwiać miasto Wieruszów z nieco innej perspektywy. Mimo wątpliwości co do umiejętności pływackich, uśmiechów podczas spływu nie brakowało. Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki przygotował wiele innych atrakcji dla uczestników spływu, którzy m. in. mogli korzystać z przejażdżek rowerkami wodnymi.

Uczestnicy Wieruszowskiej Fabryki Formy wzięli także udział w spotkaniu integracyjnym, które zaaranżowane było w parku, przy Stadionie Sportowym w Wieruszowie. Oprócz świeżych owoców i soków, dla uczestników przygotowana została grillowana ryba wraz z dodatkami, stanowiąca zdrowy i pożywny obiad. Posiłek spożywany był na świeżym powietrzu, a ostatnie promienie słońca sprawiły, że zdecydowaliśmy się na wspólne biesiadowanie, przy akompaniamencie wesołej muzyki. Głównym celem spotkania  była  nie tylko wspólna zabawa, ale przede wszystkim zachęcenie do podjęcia aktywnych działań w życiu codziennym seniorów.

Spływ kajakowy oraz spotkanie integracyjne sprawiły bardzo wiele radości seniorom. Jest to forma aktywnego wypoczynku, z której warto korzystać, a zaprocentuje to w późniejszym czasie systematyką podejmowania różnych aktywności.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób starszych na lata 2014-2020.