Wieruszów integruje. Kolejne gwiazdy w Alei Olimpijczyków i Paraolimpijczyków

Po niespełna roku na wieruszowskiej Alei Olimpijczyków oraz Paraolimpijczyków pojawiły się kolejne dwie tabliczki z nazwiskami znanych sportowców. Tym razem władze miasta oraz Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki zaprosiły Wojciecha Bartnika, brązowego medalistę Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie oraz Krzysztofa Kaczmarka, złotego medalistę z paraolimpiady w Sydney w pchnięciu kulą.
Uroczystość rozpoczęła się w sobotę o godz.15.00, wprowadzeniem pocztów flagowych reprezentujących lokalne kluby sportowe: UMLKS Start Wieruszów oraz Husaria Wieruszów. Stowarzyszenie Integracyjne Klub Otwartych Serc reprezentowane było przez sztafetę z symbolicznymi pochodniami olimpijskimi natomiast gości honorowych wprowadzały dziewczynki reprezentujące Gminny Uczniowski Klub Sportowy „PROSNA” Wieruszów. Następnie odśpiewano Mazurek Dąbrowskiego oraz hymn olimpijski.
Idziemy za ciosem – tłumaczył pomysłodawca alei, burmistrz Rafał Przybył. – A patrząc na Krzysztofa Kaczmarka można powiedzieć „pchamy to dalej”. Aleja rozrasta się o kolejne wybitne nazwiska. Wspominamy sobie dni chwały oraz momenty z polskiego sportu kiedy serce rosło.
Po odsłonięciu tablic Wojciech Bartnik, który z przyczyn rodzinnych dokonał tego aktu już o godz. 13.00 oraz Krzysztof Kaczmarek, złożyli pamiątkowe autografy na swoich zdjęciach. Piękną galerię , ukazującą historię sukcesów sportowych naszych Gości Honorowych przygotowała Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna im. W.S Reymonta , którą kieruje Pani Dyrektor Aneta Możdżanowska. Galeria ta również była eksponowana na Stadionie Miejskim w Wieruszowie, w czasie I Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego Wieruszów 2016.
W ubiegłym roku odsłanianie pamiątkowych tabliczek z nazwiskami znanych sportowców rozpoczęli Artur Partyka oraz Oliwia Jabłońska