XXIX Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych

Podsumowaniem zmagań eliminacyjnych wieruszowskich czwartków organizowanych przez Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie był XXIX Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych rozgrywany w Łodzi w dniach 17-18 czerwca 2023r. To impreza przeznaczona dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych. Zawodnikami byli najlepsi uczniowie, wyłonieni w eliminacjach, którzy rywalizowali w finale w poszczególnych grupach wiekowych rocznik 2010, 2011 i 2012 w sześciu konkurencjach: w biegu na 300 m, 600 m , 1000m, ponadto  w skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz pchnięciu kulą.  Byli to uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Wieruszowie oraz Szkoły Podstawowej w Galewicach.

Reprezentowali nas:

Polak Łucja

Fiączek Milena

Mońka Filip

Tajster Lena

Graczyk Filip

Smolis Michał

Galińska Martyna

Hojka Aleksandra

Cieśla Igor

Kos Marta

Matuszek Magdalena

Musialska Nela

Szczepanik Liliana

Mielcarek Mariusz

Rudnyk Vadym

Galiński Kacper

Młodzi lekkoatleci zaprezentowali swoje umiejętności w jednej, wybranej przez siebie dyscyplinie. Udział w Finale Ogólnopolskim dał możliwość naszym zawodnikom weryfikacji swoich umiejętności z najlepszymi zawodnikami z całej Polski. Niewątpliwie awans do ścisłego finału i zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce w Polsce to ogromny sukces. Udało się to osiągnąć następującym zawodnikom:

7 miejsce w pchnięciu kulą zajął Galiński Kacper ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie

10 miejsce w skoku w dal zajął Cieśla Igor ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Wieruszowie

10 miejsce w biegu na 1000 m zajął Smolis Michał ze Szkoły Podstawowej w Galewicach.

Ponadto podczas zawodów padło też wiele życiowych rekordów, co świadczy o coraz wyższym poziomie sportowym naszych młodych lekkoatletów. Osiągnięcia tak dobrych wyników nie byłyby możliwe, gdyby nie bardzo dobra współpraca trenerów i nauczycieli przygotowujących wyżej wymienionych zawodników. To właśnie do nich kierujemy słowa podziękowania jak również do opiekunów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem dzieci podczas wyjazdu.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim i życzymy kolejnych sukcesów.

Poniżej szczegółowe wyniki:

https://online.domtel-sport.pl/index2.php?impreza=9hpz