Patrycja Mistrzynią Polski MTB XC/WKK PFLEIDERER WIERUSZÓW

Gorący weekend w Mrągowie. Ponad trzydzieści stopni na termometrach a tu robota do zrobienia na trasie Mistrzostw Polski MTB XC.

Pierwszy dzień to rywalizacja sztafet , reprezentują nas : Konrad Bryłka, Patrycja Zawierta, Magdalena Zawierta i Piotrek Pytel. Po zaciętej walce i dobrej jeżdzie całej czwórki ostatecznie  kończą wyścig na miejscu 7 . Warty podkreślenia jest fakt że byliśmy jedyną sztafetą w konfiguracji dwie dziewczyny + dwóch chłopaków.

Dzień drugi to rywalizacja młodzików. Ok. 60 zawodników na starcie. Z naszego teamu startuje trzech. Wyścig ciężki, palące słońce, podjazdy dają w kość. Nasi jadą swoje bez defektów, kontrolując cały czas sytuację. Równa jazda Bartka Sułota owocuje 20 miejscem co bardzo cieszy. Kolejni z naszych zawodników to Dawid Łysek wracający po kontuzji , miejsce 38 i tuż za nim Michał Froń miejsce 39.

Ostatni dzień zaczynamy od wyścigu  juniorek który  dostarczył nam szczególnych emocji sportowych. Praktycznie od startu na czele jadą dwie zawodniczki Matylda Szczecińska z WKK WARSZAWA i nasza Pati. /WKK PFLEIDERER WIERUSZÓW/ Patrycja pomimo upału rozgrywa ten wyścig „na chłodno” kontrolując cały czas rywalizację i po przepięknym walecznym finiszu  wyjaśnia ten wyścig na swoją korzyść zdobywając  najcenniejszy złoty medal oraz tytuł Mistrzyni Polski juniorek w kolarstwie MTB XCO . Jej siostra Magda Zawierta zajmuje czwarte miejsce.

Kolejni na linii startu to juniorzy Konrad Bryłka i Michał Malarz.  Konrad po równej jeżdzie zajmuje ostatecznie 17 miejsce , zdobywając punkty. Michał Malarz kończy na 36 miejscu.

Na koniec dnia wyścig elity mężczyzn i orlików. W tej kat. reprezentuje nas Piotr Pytel. Piotrek od samego początku jedzie spokojnie swoje i ostatecznie kończy zmagania na 23 miejscu.

Szczególnie należy podkreślić fakt że wszyscy nasi zawodnicy nie zaliczyli żadnych defektów sprzętowych. Znakomite przygotowanie rowerów oraz zawodników to niewątpliwy sukces trenera Tomasza Zawierty. Serdecznie dziękuję za dobrą robotę zawodnikom i trenerowi.

Robert Zych

Wyjazd zrealizowany w ramach współpracy z Gminą Wieruszów i projektu „ Szkolimy młodych kolarzy”

 

Pfleiderer Polska  Roman Wisniewski     www.viridisfeeds.com

Hurtownia Wędlinka PHU Gajewski Piotr      Malik Development      Pensjonat RAAD na Uroczysku

www.wimakruszwica.pl         MEBLINE.pl – nowoczesne meble            NODON

Gmina Wieruszów         New Elegance               Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie

Floor Master CŁAPA            Rowerplus.pl – Lepszy sklep rowerowy      Serwis Opon Krystian Ciarkowski

Art-Met Wieruszów        NATALIline Siłownia i Fitness           #MechanikPojazdowyTomcio

Lano Meble – Łóżka i materace dla dzieci