Półmaraton Aleją Dębów Czerwonych 2021

PÓŁMARATON ALEJĄ DĘBÓW CZERWONYCH – Regulamin (pdf)

>>> Link do zapisów na bieg „Półmaraton Aleją Dębów Czerwonych” <<<


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, organizatorzy wystąpili o uzyskanie atestu PZLA  dla  trasy Półmaratonu Aleją Dębów Czerwonych, którego sponsorem tytularnym jest HK Grupa Meblowa, Fabryka Mebli Piaski. Atestacja to nic innego jak precyzyjny pomiar dystansu, który przeprowadzony został na rowerze, ze skalibrowanym licznikiem, który liczył obroty na mierzony odcinku trasy. Pomiaru dokonał Pan Marek Tokarczyk ze Świdnicy- Atestator IAAF/AIMS kat. B. Uzyskany atest stanowi gwarancję, że uzyskane przez zawodników wyniki, będą wiarygodne i oficjalnie uznane. Tak więc już dzisiaj zachęcamy wszystkich biegaczy do zapisów. Atestator uważa, że trasa jest bardzo szybka- Wasze rekordy życiowe czekają na poprawę ! 🙂

Mamy nadzieję, że w ciągu kliku najbliższych dni, po otrzymaniu oficjalnego atestu z PZLA, będziemy mogli zaprezentować Państwu oficjalną mapkę Półmaratonu.

Bardzo dziękujemy Policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Kępnie za pomoc przy zabezpieczeniu trasy pomiaru.


Zgodnie z wcześniejszymi sygnałami, informujemy, iż trasa Półmaratonu Aleją Dębów Czerwonych, którego sponsorem tytularnym jest HK Grupa Meblowa, Fabryka Mebli Piaski uzyskała atest PZLA, a co za tym idzie przygotowana została oficjalna mapka biegu !

Uczestnicy będą mieli okazję przebiegnąć przez niezwykle malowniczą Aleję Dębów Czerwonych, która szczególnie w okresie jesiennym będzie zachwycać swym urokiem. Zapewniamy, że trasa na długo zapadnie w Waszych pamięciach, o czym świadczyć mogą wyrażane opinie- na jej niepowtarzalność, a jednocześnie szybkość zwróciło uwagę wielu ekspertów…

Półmaraton, który organizowany jest przez Gminę Wieruszów, Gminę Łęka Opatowska, Spółdzielnię Socjalną Green Service, Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie, Powiat Kępiński oraz Powiat Wieruszowski i który otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego wystartuje 19 września, o godz. 12.00 spod Stadionu Sportowego w Wieruszowie, przy ul. Sportowej 4. Mamy nadzieję, że na dystansie półmaratonu (21,0975 km) pobiegną zarówno sportowcy, jak i amatorzy aktywnego spędzania czasu.