Pierwszy mecz WKS PROSNY w IV Lidze Łódzkiej!

7 sierpnia 2021 r. byliśmy świadkami historycznego wydarzenia. Przy obecności i dopingu wielu kibiców zawodnicy WKS PROSNA Wieruszów po raz pierwszy w historii Klubu zagrali mecz w IV lidze.

Przed rozpoczęciem spotkania drużyna WKS PROSNA Wieruszów otrzymała od Burmistrza Wieruszowa Rafała Przybyła puchar za awans do IV Ligi Łódzkiej.

Los sprawił, że pierwszym rywalem WKS PROSNY był Zryw Wygoda. Zawodnicy trenera Dawida Nowackiego na Stadionie Sportowym GOSiT w Wieruszowie przez całe spotkanie walczyli o każdą piłkę, grali zmotywowani od początku do końca, pokazując wolę walki i charakter. Gospodarze byli bliscy uzyskania korzystnego wyniku, ale po wykorzystanym przez gości rzucie karnym mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 1:0 dla Zryw Wygoda. Niestety w kilku sytuacjach zabrakło odrobiny szczęścia, by futbolówka trafiła do bramki rywali.

To spotkanie było pierwszym meczem na tym szczeblu rozgrywek dla większości zawodników WKS PROSNA, a dla niektórych debiutem w barwach klubu. Trzymamy kciuki za zwycięstwo w kolejnych meczach.