Reprezentanci Wieruszowa na 67 PZLA Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce

W dniach 18 i 19 lutego 2023r w Toruniu po raz 67 odbyły  się PZLA  Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Powiat Wieruszowski i Gminę Wieruszów  w zawodach tych reprezentowało dwóch zawodników z Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego START w Wieruszowie, Jakub Szczepaniak i Oskar Wróbel.

Zawodnicy wystartowali po raz pierwszy w nowej  wiekowej U23 gdzie rywalizacje toczyli już z seniorami.

Jakub Szczepaniak startował w biegu na dystansie 400m,  gdzie w swoim przedbiegu zajął  5 miejsce a w końcowej klasyfikacji U23 ukończył zawody na 8 miejscu.

Oskar Wróbel startował w chodzie sportowym na dystansie 5000m który ukończył na 7 miejscu co w klasyfikacji u 23 dało mu trzecie miejsce i brązowy medal. Pierwszy w nowej kategorii U23.

Zawodnicy UMLKS START Wieruszów, Jakub Szczepaniak i Oskar Wróbel trenują w ramach programu współfinansowanego przez Powiat Wieruszowski.