ANITA WŁODARCZYK I PAWEŁ PIOTROWSKI GOŚĆMI HONOROWYMI BIEGU ULICZNEGO W WIERUSZOWIE

Burmistrz Wieruszowa oraz Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie serdecznie zapraszają na uroczystość odsłonięcia tablic Olimpijczyków i Paraolimpijczyków, która odbędzie się 21 września 2019r. na Rynku w Wieruszowie przed startem zawodników IV Ogólnopolskiego Integracyjnego Biegu Ulicznego Wieruszów 2019.

Do Aleji Olimpijczyków i Paraolimpijczyków, zawierającej już 10 tabliczek upamiętniających utytułowanych reprezentantów Polski, dołączą kolejni wybitni sportowcy tj.:

Anita Włodarczyk– dwukrotna złota medalistka Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016, Londyn 2012 w rzucie młotem. Mistrzyni świata z 2009, 2013, 2015 oraz 2017 roku, czterokrotna złota (2012, 2014, 2016, 2018) i brązowa (2010) medalistka mistrzostw Europy.

oraz Paweł Piotrowski– złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich Ateny 2004 w pchnięciu kulą, dwukrotny srebrny medalista Igrzysk Paraolimpijskich Ateny 2004, Pekin 2008 w rzucie oszczepem. Mistrz Świata z 2011, 2006 oraz Mistrz Europy (2005) w pchnięciu kulą oraz rzucie oszczepem.

Pierwsza w Polsce Aleja Olimpijczyków i Paraolimpijczyków otwarta została 23 października 2015r. w Gminie Wieruszów. Wieruszów jest bardzo aktywny na polu współpracy osób pełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnością. Aleja sukcesywnie się powiększa, a już niebawem wbudowanych w płytę chodnika będzie 12 tabliczek upamiętniających osiągnięcia wybitnych sportowców.

Jednocześnie serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków aktywności fizycznej do wzięcia udziału w Biegu Masowym, który odbędzie się  21 września 2019r. o godzinie 15.00 (start po biegu głównym na 10 km). Dystans biegu wynosi 2,5 km. Start/Meta zlokalizowane będą na Rynku w Wieruszowie.

Udział w biegu jest bezpłatny, a sam bieg ma charakter towarzyski, bez pomiaru czasu i klasyfikacji. Bieg ma na celu zachęcanie wszystkich mieszkańców Wieruszowa oraz wszystkich mieszkańców ościennych powiatów do aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.

Każdy uczestnik biegu otrzyma: pamiątkowy medal oraz koszulkę techniczną.

Zapraszamy i zachęcamy wszystkich serdecznie do udziału oraz kibicowania !!!

 

Zadanie współfinansowane ze środków wojewódzkich www.lodzkie.pl,

Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Łodzi, Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, Urzędu Miejskiego w Wieruszowie, Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie, Stowarzyszenia Integracyjnego „Klub Otwartych Serc” w Wieruszowie, Wieruszowskiego Klubu Sportowego „PROSNA” oraz życzliwości lokalnych sponsorów i bezinteresownej pomocy wolontariuszy.

Bieg realizowany jest w ramach cyklu „Biegnij W Łódzkie – W 80km Dookoła Łódzkiego”, pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego.