Mistrzostwa Rejonu Sieradzkiego w Koszykówce dziewcząt i chłopców w ramach Gimnazjady

W dniu 30 i 31 marca 2017r. w Kolumnie oraz w Sieradzu rozegrano Półfinały Wojewódzkie w koszykówce dziewczą i chłopców szkół gimnazjalnych, w ramach kalendarza imprez sportowych Szkolnego Związku Sportowego.
W zawodach nasz powiat reprezentowały gimnazja które wcześniej wygrały zawody powiatowe a mianowicie w kategorii dziewcząt Gimnazjum nr 2 z Wieruszowa a w kategorii chłopców Gimnazjum nr 1 z Wieruszowa.
Dziewczęta rywalizowały w Łasku – Kolumnie natomiast chłopcy rozgrywali swe mecze w w Sieradzu.

3. Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie – Gimnazjum nr 1 w Wieluniu 24:25

W końcowej klasyfikacji dziewczęta z Gimnazjum nr 2 zajęły trzecie miejsce w grupie pierwszej a w końcowej klasyfikacji miejsce V-VI
Natomiast chłopcy z Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie zajęli 2 miejsce w grupie pierwszej i w meczu o 3 miejsce wygrali z Gimnazjum w Burzeninie 14:13 co ostatecznie dało im III miejsce w klasyfikacji końcowej

Drużyna Gimnazjum nr 2 w Wieruszowie: Betka Maja, Garczarek Daria, Korytna Kamila, Kukuła Maria, Kupczyk Daria, Marczak Patrycja, Mielcarek Aneta ,Mielcarek Maria, Moska Patrycja, Puswalska Roksana, Trzeciak Karolina, Walacik Karolina, Zuterek Katarzyna.
Opiekun mgr Krzysztof Piluch

Drużyna Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie : Bizuga Mateusz, Cegiełka Szymon, Fras Paweł, Gasztych Damian, Głowinkowski Filip, Jaroch Jakub, Kusiak Damian, Łuczak Szymon, Małys Maciej, Mania Jakub, Rydzyński Dawid, Śniady Marcin, Wojciechowski Piotr.