Oskar Wróbel zawodnik UMLKS START Wieruszów – Wicemistrzem Polski w chodzie sportowym na dystansie 20 km w kategorii U 20

W dniu 03.09.2022r na ulicach  Gdańska rozegrano PZLA Mistrzostwa Polski U20 i U 23 w Chodzie na dystansie 20 km

W Mistrzostwach wystartował zawodnik Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego  Klubu Sportowego START w Wieruszowie Oskar Wróbel.

Oskar startował w kategorii U 20  w której,  bardzo dobrym wynikiem – rekordem życiowym 1:40,16. Wywalczył srebrny medal PZLA Mistrzostw Polski.

Zawodnik UMLKS START już po raz drugi w tym sezonie może cieszyć się srebrnym krążkiem. Pierwszy wywalczył w dniu 8.07.2022r na dystansie 10km podczas PZLA Mistrzostw Polski w Radomiu. Tym razem jednak był to już chód uliczny.

Oskar Wróbel jest uczniem Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. St. Staszica  w Wieruszowie a treningi w UMLKS START rozpoczął w roku 2019. Już po MP w lipcu na dystansie 10km zawodnikiem zainteresowała się trener Kadry Polski U 20 – Marzena Kulig, trenerka Katarzyny Zdziebło. Po wstępnych rozmowach ustalono że od nowego sezonu Oskar najprawdopodobniej otrzyma  powołanie i zasili Kadrę Polski Mężczyzn w kategorii U20.

Zawodnicy UMLKS START trenują w ramach Programów Współfinansowanych Przez Gminę Wieruszów i Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.

Trener UMLKS START

Jarosław Urbaniak