Pfleiderer sponsorem strategicznym WKK

Dzisiaj już oficjalnie chwalimy się.Podpisaliśmy dwuletnią umowę strategiczną z firmą PFLEIDERER, co uważamy za duży sukces negocjacyjny zarządu naszego klubu.

W siedzibie firmy Pfleiderer podpisano umowę o współpracy z Wieruszowskim Klubem Kolarskim. Od 1 marca będzie on nosił nazwę WKK PFLEIDERER WIERUSZÓW.

– Od wielu lat angażujemy się w życie lokalnej społeczności. Decyzja o wsparciu grupy kolarskiej jest tego dowodem. Promocja kultury fizycznej i sportu wśród młodzieży, to jeden z elementów realizowanej przez nas strategii społecznej odpowiedzialności biznesu – wyjaśnia Andrzej Wojcieszak, dyrektor fabryki Pfleiderer. – Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy wspólnie świętować kolejne sukcesy młodych sportowców.

W imieniu WKK PFLEIDERER WIERUSZÓW umowę podpisali Robert Zych (prezes)oraz Agata Malik-Drozdow (wiceprezes). – Cieszę się z tego nowego impulsu dla naszej działalności. Plany klubu na najbliższe miesiące koncentrują się wokół przygotowań do Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Wzmocniliśmy w tym roku trzon naszego teamu o zawodnika kategorii junior i mamy duży apetyt na ten czempionat. Naszym celem jest zaistnienie w wyścigach europejskich, co pokrywa się z oczekiwaniami sponsora. Jestem przekonany, że obie strony skorzystają na tej współpracy. Wierzę, że przed nami kolejne sukcesy. Trener i zawodnicy już nad tym pracują – podkreśla Robert Zych.

Klub został zawiązany w czerwcu 2012 roku. Skupia zawodników MASTERS startujących w kategoriach amatorskich i biorących udział w takich zawodach jak: Bike Maraton, Bike Adventure czy SOLID MTB. Głównym kierunkiem działania jest trenowanie i umożliwianie startu młodzieży w wyścigach licencjonowanych. Klub posiada licencję sportową Polskiego Związku Kolarskiego, uprawniającą do uczestnictwa w sporcie kwalifikowanym. To pozwala młodym zawodnikom na starty w Mistrzostwach Polski, Pucharach Polski i innych zawodach z licencją sportową.

Przypomnijmy, że firma Pfleiderer w Wieruszowie zatrudnia ok. 460 osób. Pracownicy i ich rodziny korzystają z bogatego pakietu świadczeń socjalnych, jak np. karnety sportowe, kolonie dla dzieci, dopłaty do wypoczynku. Fabryka współpracuje z ponad 200 lokalnymi przedsiębiorcami. Pracując zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju firma realizuje także inwestycje środowiskowe, które są szczególnie ważne dla okolicznych mieszkańców. Zaangażowanie w życie lokalnych społeczności Pfleiderer realizował także wspierając finansowo okoliczne przedszkola i szkoły, Państwową oraz Ochotniczą Straż Pożarną. W maju 2017 roku fabryka świętowała swoje 40-lecie.

Pfleiderer może pochwalić się długą tradycją wspierania młodzieży. Prowadzona przez firmę Fundacja „Pokaż Język” działa od 2006 roku i promuje nauczanie języków obcych wśród uczniów szkół średnich. Najlepsi, którzy zostają wyłonieni w ramach konkursu języka angielskiego i niemieckiego, mogą otrzymać stypendium. Tylko w ostatnich 3 latach przyznano ich w regionie Wieruszowa ponad 60.

Firma angażuje się w życie lokalnych społeczności także przy fabrykach w Grajewie i Kędzierzynie-Koźlu. Uczniowie z okolic Grajewa korzystają m.in. ze stypendiów Fundacji „Pokaż Język”. Natomiast młodzież z województwa opolskiego otrzymuje dofinansowanie do konkursu „Chemiczna Głowa”.