Podsumowanie sezonu 2020’

Tak, to był zdecydowanie dziwny sezon. Odwoływane wyścigi, przekładane terminy startów, terminy „z dnia na dzień”  i te horrorystyczne dekoracje zwycięzców, gdzie sam sobie zakładasz medal, wręczasz puchar i nagrody. Brrr… oby to się nigdy nie powtórzyło.

Było mniej ścigania ale to nie znaczy że było mniej intensywnie. Mastersi wystartowali w kilku wyścigach Bike Maraton. Wszystko oczywiście z zachowaniem przepisów sanitarnych .

Sekcja młodzieżowa startowała zarówno w wyścigach MTB jak i szosowych. Szczególne podziękowania należą się właśnie młodym kolarzom i ich trenerowi, którzy w sezonie zakazów wspólnych treningów musieli sobie radzić indywidualnie.

To wszystko nie przeszkodziło Patrycji Zawierta zdobyć dwóch tytułów Mistrza Polski. Pierwszy w kolarstwie przełajowym w kat. juniorka a drugi w mistrzostwach polski w kolarstwie mtb xc, które jest dyscypliną olimpijską. Patrycja , która zakwalifikowała się do kadry narodowej, wystartowała w mistrzostwach europy gdzie skończyła wyścig na 21 miejscu oraz w mistrzostwach świata gdzie zajęła 15 miejsce jako pierwsza Polka. W tym czasie jej siostra Magda startuje w Mistrzostwach Polski w maratonie ,gdzie broni koszulki zdobytej rok wcześniej. Ostatecznie kończy na trzecim miejscu.

Młodsza grupa kadry młodzieżowej naszego klubu, gdzie w tym roku szczególnie wyróżnili się Bartek Sułot , Michał Froń , Łysek Dawid czy Michał Malarz oraz Szymon Gaj. Startowali w kolarstwie górskim i szosowym zdobywając punkty dla naszego klubu i podnosząc swoje umiejętności. Znakomicie spisywali się w wyścigach Bike Maraton gdzie nie mieli w tym roku sobie równych.

Od tego roku działają u nas dwie szkółki kolarskie . Otworzyliśmy szkółkę w Galewicach ,dzięki współpracy z gminą Galewice i firmą MEBLINE.

Dzięki wynikom naszej młodzieży pozyskaliśmy też nowych sponsorów, nowe możliwości. Mamy nadzieję kontynuować współpracę z naszymi sponsorami w roku 2021’

Jakie plany na 2021??  Zakończyliśmy dwuletnią współpracę z PFLEIDERER, za którą bardzo dziękujemy. Od Nowego roku startujemy jako WKK WIERUSZÓW WIŚNIEWSKI MTB TEAM. Tworzymy drużynę Elita z trenerem, której celem będą starty w zawodach rangi mistrzowskiej i pucharowej w kraju i za granicą.

Dalszy rozwój kadry młodzieżowej, którą prowadzi Tomasz Zawierta. Starty w Bike Maraton, pucharach i mistrzostwach .

Rozwijamy szkółki kolarskie w Galewicach , a szkółka z Podzamcza zostanie przeniesiona do Pieczysk .

Dziękujemy  naszym sponsorom i wszystkim nas wspierającym za rok 2020’. To w dużej mierze dzięki Wam ten rok nie został zmarnowany.

Pfleiderer  Wisniewski  www.viridisfeeds.com Wędlinka Malik Development Pensjonat RAAD na Uroczysku www.wimakruszwica.pl MEBLINE.pl – nowoczesne meble NODON Gmina Wieruszów New Elegance Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie  Floor Master CŁAPA  Rowerplus.pl – Lepszy sklep rowerowy  Serwis Opon Krystian Ciarkowski  Art-Met Wieruszów   NATALIline Siłownia i Fitness  #MechanikPojazdowyTomcio   Lano Meble – Łóżka i materace dla dzieci

Z kolarskim pozdrowieniem

WKK WIERUSZÓW WIŚNIEWSKI MTB TEAM