Pokaz street workout w gminnych gimnazjach

Czym jest Street Workout? Street Workout (ang. Street – ulica, Workout – trening) Jest to rodzaj ćwiczeń kalistenicznych na świeżym powietrzu, wykonywanych z użyciem elementów tzw. „małej architektury” , np. trzepaki, murki, latarnie, bramki piłkarskie, …).

Obecnie w Polsce powstaje coraz więcej specjalnie do tego celu przystosowanych Parków (place zabaw dla dorosłych), wyposażonych w drążki rozmieszczone na różnych wysokościach, poręcze lub drabinki.

Street Workaot to świetny sposób na wzmocnienie kondycji, poprawę sylwetki, oraz znakomity sposób na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Skąd się wziął? trudno jednoznacznie określić. Pod ta nazwa występuje od niedawna i początkowo rozpowszechnił się w USA i u naszych wschodnich sąsiadów tj. Ukraina, Łotwa oraz Rosja. Jednak, w efekcie poszukiwań, okazuje się, że podobne ćwiczenia i treningi były wykonywane przez trenujących sporty walki, czy parkour na całym świecie już sporo wcześniej. W Polsce treningi uliczne cieszą się coraz większą popularnością i są nie tylko świetnym sposobem na aktywność fizyczną, ale również pasją i stylem życia.

Dziś uczniowie Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Wieruszowie mieli okazję podziwiać grupę młodych mężczyzn z Grupa Street Workout Kępno. Sportowcy pokazali jak przeprowadzić skuteczny trening z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu i masy własnego ciała. Opowiedzieli jak zacząć i zapewniali, że każdy może trenować Street Workout.
Młodzież z entuzjazmem i dużym zaciekawieniem oglądała wyczyny sportowców. Spotkanie było formą promocji zdrowego stylu życia i rozwijania uczniowskich zainteresowań.

Facebook https://www.facebook.com/topteamswk/

You Tube: https://www.youtube.com/channel/UC0z5onyOqCWQq77vSsSErdQ