Półmaraton Aleją Dębów Czerwonych – relacja

W dniu 19.09.2021r. odbył się po raz pierwszy Półmaraton Aleją Dębów Czerwonych, którego sponsorem tytularnym była HK Grupa Meblowa, Fabryka Mebli Piaski, i która była głównym sponsorem nagród finansowych w kategorii OPEN i wiekowych mężczyzn. Organizatorami biegu, który otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w ramach trzeciego otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej w 2021 r. pn.: „Wydarzenia Sportowe na Plus” byli: Gmina Wieruszów, Gmina Łęka Opatowska, Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie oraz Spółdzielnia Socjalna Green Service.

Punktualnie o godz. 12.00 nastąpił start biegaczy. Start i meta półmaratonu zostały zlokalizowane przy Stadionie Sportowym w Wieruszowie. Półmaraton rozegrany został na atestowanym dystansie 21,097 km i przebiegał przez niezwykle malowniczą Aleję Dębów Czerwonych. Na linii startu biegu stanęło blisko 225 biegaczy z różnych rejonów Polski i z zagranicy. Wśród uczestników mogliśmy zobaczyć nie tylko amatorów, ale i zawodowców, którzy na co dzień trenują w klubach. Każdy biegacz, który ukończył półmaraton w regulaminowym czasie, otrzymał koszulkę techniczną oraz symboliczny medal ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Kępnie oraz Starostwo Powiatowe w Wieruszowie. Dla wszystkich zapewniony był posiłek regeneracyjny, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Teklinowie.

W związku z integracyjnym charakterem imprezy w biegu wzięły udział osoby z niepełnosprawnością, którzy rywalizowali na tym samym dystansie. Ponadto podopieczni jednostek zajmujących się aktywizacją osób z niepełnosprawnością m.in. Towarzystwa Przyjaciół Dzieci OM Wieruszów, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wieruszowie, Zakładu Aktywności Zawodowej w Wieruszowie, czy Spółdzielni Socjalnej Green Service przed startem głównym przebiegli symboliczny odcinek Półmaratonu Aleją Dębów Czerwonych.

Damian Dyduch z czasem 1:11:41 i Alina Bosczuk z czasem 1:26:07 zostali zwycięzcami  Półmaratonu Aleją Dębów Czerwonych. Drugie miejsce wywalczyli Ficner Anna (1:26:18) i Kozłowicz Tomasz (1:12:05), natomiast trzecie Bytner-Kwiatkowska Monika (1:27:40) oraz Kalinowski Zbigniew (1:12:39).

Za zajęcie miejsc I-VI w  kategoriach OPEN Kobiet i Mężczyzn przewidziane były nagrody finansowe oraz puchary, których sponsorem była HK Grupa Meblowa, Fabryka Mebli Piaski.

W kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn za miejsca I-III również przewidziano nagrody finansowe i puchary, których sponsorami byli: AW Lider Andrzej Wolny, P.P.U.H. „MEBLOMAL” EX.IMPORT Justyna Kucharska, „IDŹCZAK-MEBLE” FIRMA PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWA Roman Idźczak, WUMEX Sp. z o.o. sp. komandytowa, Zofia Stempin P.W.”BOLIVAR”, Fabryka Mebli  „Benix” Kaczorowscy Sp. J.

Zwycięzcy kategorii OPEN osób z niepełnosprawnością za miejsca I-III otrzymali nagrody finansowe i puchary.

W kategorii drużynowej za miejsca I-III dla najszybszych 4 biegaczy z drużyny przewidziane były nagrody rzeczowe i puchary.

Dla najlepszej zawodniczki/ najlepszego zawodnika Gminy Łęka Opatowska i Gminy Wieruszów czekały karty podarunkowe oraz  puchary. Dodatkowo kartę podarunkową oraz puchar otrzymali najstarsza zawodniczka i zawodnik zawodów.

Ponadto rozlosowane zostały pośród wszystkich startujących zawodników nagrody specjalne tj. voucher do Holiday Park & Resort – 7 dób hotelowych w DOMKU (max 9 osób), voucher do Holiday Park & Resort -7 dób hotelowych w APARTAMENCIE (max 4 osoby) oraz voucher do sieci drogerii Rosmann, których fundatorem była firma Meble Marzenie Węgłowski i Stryjakiewicz Sp. j. Opatów.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pobijemy kolejne rekordy !

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia powyższej imprezy.

Wyniki zawodów: http://www.gosit-wieruszow.pl/wyniki-polmaraton-aleja-debow-czerwonych/

 

 Sponsor tytularny: HK Grupa Meblowa, Fabryka Mebli Piaski;

Organizatorzy: Gmina Wieruszów, Gmina Łęka Opatowska, Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie, Spółdzielnia Socjalna Green Service;

Partnerzy: Starostwo Powiatowe w Kępnie, Starostwo Powiatowe w Wieruszowie;

Patronat medialny: TVP 3 Łódź www.lodz.tvp.pl, www.lodzkie.pl, Ilustrowany Tygodnik Powiatowy i powiatowy.pl, Radio SUD, Gazeta „Łącznik” i portal tugazeta.pl, Radio Ziemi Wieluńskiej; MaratonyPolskie.pl

Sponsorzy: Meble Marzenie Węgłowski i Stryjakiewicz Sp. j. Opatów, Madonis Sp. z o.o., AW Lider Andrzej Wolny, P.P.U.H. „MEBLOMAL” EX.IMPORT Justyna Kucharska, „IDŹCZAK-MEBLE” FIRMA PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWA Roman Idźczak, WUMEX Sp. z o.o. sp. komandytowa, Zofia Stempin P.W.”BOLIVAR”, Fabryka Mebli  „Benix” Kaczorowscy Sp. J.