Relacja z 34 Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym „Hellena Tour 2019”

W dniach 12-14 kwietnia 2019r. został rozegrany kilku etapowy wyścig kolarski rozpoczynający sezon kolarski w Polsce.

IV Etap Wyścigu rozpoczął się w niedziele 14.04.2019r. o godzinie 11.00 na wieruszowskim Rynku. Przed rozpoczęciem wyścigu odbyła się prezentacja drużyn, uczestnicy zostali przywitani przez władze miasta oraz organizatora wyścigu. Ponadto podczas prezentacji, zaprezentowane zostały najważniejsze osiągnięcia i umiejętności zawodników. Każdy zawodnik podpisał się na pamiątkowej liście startowej, którą przekazano Pani Burmistrz Wieruszowa.

Tegoroczna trasa IV Etapu wynosiła 162 km, start usytuowany był w Wieruszowie, natomiast meta wyścigu w Kaliszu. Po pokonaniu 17 km pętli, zawodnicy ponownie przejeżdżali przez ul. Warszawską, gdzie na wysokości Rynku została przyznana pierwsza premia specjalna.

Wśród uczestników wyścigu nie zabrakło znamienitych gwiazd kolarstwa, nie tylko polskich, ale również europejskich ekip m.in. z Niemiec i Ukrainy.

Przejazd kolumny 34. Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym „Hellena Tour 2019” odbył się z zachowaniem szczególnej ostrożności, z uwzględnieniem bezpieczeństwa mieszkańców, którzy żywiołowo dopingowali zawodników.

Serdeczne podziękowania dla KPP w Wieruszowie, KP PSP w Wieruszowie oraz jednostek OSP z terenu Gminy Wieruszów, za dotychczasowe zaangażowanie w zabezpieczeniu Wyścigu Kolarskiego oraz zapewnienie bezpieczeństwa kolarzy i kibiców.

Podziękowania za bardzo dobrą współpracę dla Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego oraz dla pracowników: Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie oraz Spółdzielni Socjalnej Green Service przy realizacji IV Etapu 34. Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym „Hellena Tour 2019”.

Dziękujemy również mieszkańcom Gminy Wieruszów, którzy kibicowali zawodnikom na trasie wyścigu. Mamy nadzieję, że to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającym się sezonem wydarzeń sportowych w Gminie Wieruszów.