Uroczystego odsłonięcia tablic poświęconych ku pamięci osiągnięć Olimpijczyków i Paraolimpijczyków

W dniu 15 kwietnia (niedziela) o godz. 10.00 w wieruszowskim rynku miało miejsce czwarte uroczyste odsłonięcie tablic poświęconych ku pamięci osiągnięć Olimpijczyków i Paraolimpijczyków.

W tym roku do wieruszowskiej Alei Olimpijczyków i Paraolimpijczyków dołączyli,odsłaniając pamiątkowe tabliczki Mieczysław Nowicki – dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu z 1976 r. oraz Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław – Mistrzynie Olimpijskie Igrzysk Paraolimpijskich w Rio z 2016r.

Honorowym Gościom w tym podniosłym momencie towarzyszyli organizatorzy przedsięwzięcia: Prezes Stowarzyszenia Integracyjnego ,,Klub Otwartych Serc” w Wieruszowie – Henryka Sokołowska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie – Maciej Baciński, władze Gminy i Powiatu Wieruszowskiego, a także radni Rady Miejskiej w Wieruszowie i Rady Powiatu Wieruszowskiego. Partnerzy przedsięwzięcia: Miejsko–Gminna Biblioteka Publiczna im. W.S. Reymonta w Wieruszowie, Spółdzielnia Socjalna Green Service w Wieruszowie, Wieruszowski Dom Kultury, podopieczni: WTZ, ZAZ i innych jednostek zajmujących się aktywizacją osób z niepełnosprawnością oraz lokalne media.

Uroczystość w Rynku, miała bardzo podniosły charakter, sportowcy w szczególny sposób zostali zauważeni, za co dziękowali, nie kryjąc jednocześnie swojego wzruszenia, odsłaniając tablice ze swoimi nazwiskami oraz osiągnięciami.

Aleja sukcesywnie się powiększa. Od niedzieli na Rynku znajduje się już 8 tabliczek upamiętniających utytułowanych reprezentantów Polski.