Vl Puchar Polski MTB XCO w Głuchołazach WKK PFLEIDERER WIERUSZÓW

Dwa dni ścigania za naszymi zawodnikami🔥.

Sobota to Vl Puchar Polski MTB XCO, który odbył się w Głuchołazach. Trasa i upalny dzień jak zwykle dał zawodnikom mocno w kość . Lecz mimo tych trudności, do których już są przyzwyczajeni, odnoszą bardzo dobre wyniki, co daje motywację do kolejnych startów.

Jako pierwsza rusza kategoria młodzik , gdzie startuje Dawid Łysek i Michał Froń. Po bardzo dobrej jeździe Dawid zajmuje 22 lokatę a Michał kończy swoje zmagania na 43 pozycji. Tuż po nich ruszają żaki a wśród nich Szymon Gaj ,który jedzie swój najlepszy wyścig i kończy na 14 miejscu. O godzinie 11 do boju staje Michał Malarz ale tuż po drugim okrążeniu schodzi z trasy po defekcie łańcucha.

12.20 to start juniorek i tu po świetnej walce Patrycja Zawierta zajmuje 2 miejsce z małą stratą do pierwszej zawodniczki a Magdalena Zawierta dojeżdża do mety na 4 miejscu.
O 14 godzinie startuje ostatnia kategoria a wśród nich juniorzy Piotr Pytel i Konrad Bryłka. W tej grupie wiekowej nie ma przebacz, odbywa się walka o każdy punkcik, o każdy centymetr ścieżki przed rywalami. Ostra jazda od startu dała efekty w postaci 6 miejsca Piotra i 14 pozycji Konrada.
Spec podziękowania dla trenera Tomasza Zawierty. Przygotowanie młodzieży do tak ciężkich zawodów są mega wyzwaniem, a kiedy przynoszą rezultaty w wynikach to cieszy podwójnie.

Niedziela

Kolejne zawody to Maraton który organizatorzy przygotowali w tym samym miejscu o nazwie GOLD HILL MTB Maraton Głuchołazy.

Na dystansie mini – 22km:
Dawid Łysek m-ce 1 ( w kategorii chłopcy do 13lat)
Michał Malarz m-ce 6 ( w kategorii chłopcy 14-16lat)
Na dystansie mega – 47km:
Piotr Pytel m-ce 3 ( w kategorii junior do 18lat)

Wszystkim ogromnie gratulujemy 👏👏

Już w najbliższą niedzielę start juniorów na Mistrzostwach Polski MTB XCM/ w maratonie/ w Gdyni. Trzymajcie kciuki.