Z nami poczujesz się bezpieczniej- warsztaty dla seniorów !

12 października 2021 r. na sali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie  odbyły się pierwsze bezpłatne warsztaty dla seniorów „Z nami poczujesz się bezpieczniej”. Warsztaty prowadzone są w ramach projektu „Age free, czyli wiek to tylko liczba”, dofinansowanego ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025 edycja 2021.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego trenera sztuk walk, wychowania fizycznego i pedagoga Rafała Kosa, a program opracowany został na potrzeby osób w wieku 60+. W ramach zajęć oprócz podniesienia swojego poczucia bezpieczeństwa i sprawności fizycznej, seniorzy będą mogli uczestniczyć w ćwiczeniach gimnastycznych, rozciągających i relaksacyjnych.

Podstawowym celem warsztatów jest nauczenie osób starszych przewidywania sytuacji zagrożeń, ich unikania oraz działania w stresie. Instruktor prowadzący zajęcia w sposób bardzo przystępny prezentuje seniorom skuteczne techniki obrony, które będą mogli wykorzystać m.in. w sytuacjach ataków chuligańskich oraz kradzieży kieszonkowych.

Zapewniamy, że nasze warsztaty wzmocnią seniorów zdrowie fizyczne i psychiczne, a osiągnięty spokój wewnętrzny pomoże w stawianiu czoła codziennym wyzwaniom.

Zachęcamy do przyjścia i sprawdzenia, czy taka forma zajęć ruchowych odpowiada Państwa potrzebom. Najbliższe warsztaty- w piątek- 15.10.2021 r. o godz. 10.00 – hala sportowa Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie.