Gimnastyka artystyczna w ramach akcji „Ferie z GOSiT”

W ramach akcji „Ferie z GOSiT” w dniu 13.02.2019r. na hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki odbyły się zajęcia z gimnastyki artystycznej. Oprócz ćwiczeń rozciągających uczestnicy mogli zapoznać się z podstawowymi figurami gimnastyki. Wykonywali oni ćwiczenia akrobatyczne, które sprawdzały ich gibkość, wytrzymałość i równowagę. Nad całością zajęć czuwała Pani Instruktor, która prezentowała poprawne i efektowne wykonywanie figur. Dzieci poznały podstawowe akrobacje, które są obowiązkowe podczas praktyki tego sportu i obowiązują na wszystkich zawodach.

Dzięki możliwości wykonywania różnorodnych ćwiczeń ruchowych, uczestnicy opanowali utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Ponadto gimnastyka artystyczna to sport, który wykorzystuje umiejętności taneczne, akrobatyczne i gimnastyczne, dlatego nie są one monotonne. Układy i figury w gimnastyce artystycznej zostały wykonywane bez dodatkowego sprzętu, ale można jej wykonywać z przyborami takimi jak piłki, obręcze czy wstążki. Gimnastyka artystyczna pozytywnie wpływa na prawidłową postawę ciała, wzmacnia i wysmukla mięśnie, rozciąga ciało oraz wpływa na psychikę, poprzez zyskanie pewności siebie. Ponadto znacząco wpływa także na poprawę równowagi, zwinności, koordynacji ruchowej oraz zwiększa poczucie rytmu i muzykalności.

Jednocześnie informujemy, iż trwa nabór na zajęcia gimnastyki artystycznej. Zajęcia rozpoczną się w marcu br. Są one przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat i odbywać się będą w każdą środę i piątek (łącznie 8 zajęć w miesiącu).

Zajęcia prowadzone będą w dwóch grupach (podział ze względu na wiek uczestników). Treningi pierwszej grupy, czyli dzieci w wieku 4-6 lat prowadzone będą w godzinach od 14.00 do 15.00. Natomiast treningi grupy drugiej, czyli dzieci w wieku 7-12 lat odbywać się będą w godzinach od 15.00 do 16.00. Czas trwania jednego treningu to 60 minut. Zajęcia dopasowywane będą do umiejętności i wieku dzieci, co pozwoli wszystkim uczestnikom w pełni korzystać z przygotowanej atrakcji. Treningi poprowadzą trenerki z wieloletnim doświadczeniem i imponującym dorobkiem zawodniczym, które współpracują z Akademią Sportu Olimpia. Są to medalistki Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy w gimnastyce artystycznej i cheerleaders.

Deklaracji uczestnictwa w zajęciach z gimnastyki artystycznej (pdf)

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapisów, które prowadzone są w Biurze Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie.

Więcej informacji pod numerem tel. 62 6262030 lub e-mail: biuro@gosit-wieruszow.pl