Integracyjny Bieg Przedszkolaka

17 września obchodzony był Narodowy Dzień Sportu a kilka dni później przypada Dzień Przedszkolaka i z tych to właśnie okazji Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie zorganizował Integracyjny Bieg Przedszkolaka. Impreza odbyła się bezpośrednio przed startem Półmaratonu Aleją Dębów Czerwonych. W biegu brały udział nie tylko przedszkolaki z terenu powiatu wieruszowskiego i kępińskiego ale również podopieczni jednostek zajmujących się aktywizacją osób niepełnosprawnych m.in. SIKOS, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci OM w Wieruszowie, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wieruszowie, Zakładu Aktywności Zawodowej w Wieruszowie czy Spółdzielnia Socjalnej Green Service. Ten wspaniały integracyjny bieg, łączący przedszkolaków z osobami niepełnosprawnymi miał na celu promowanie wśród najmłodszych idei integracyjnych

Na linii startu stanęło ponad 100 młodych adeptów sportu oraz kilkadziesiąt osób z niepełnosprawnością. Zawodnicy mieli do pokonania dystans zaledwie 100 m. Na trasie było mnóstwo  kibiców, którzy mocno zagrzewali uczestników do startu. Z kolei na mecie czekał Koziołek Klemens oraz Lew – maskotka Fabryki Mebli Wersal, która objęła patronatem tę imprezę.

Po zakończonym biegu każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz maskotkę ufundowaną przez Fabrykę Mebli WERSAL Z.B.Ł. Kaczorowscy Sp. komandytowa.

To wspaniałe , że Integracyjny Bieg Przedszkolaka cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszyscy  dzieci, rodzice, dziadkowie oraz osoby z niepełnosprawnością potrafili stworzyć niepowtarzalną atmosferę i emocje, które były preludium do startu biegu głównego Półmaratonu Aleją Dębów Czerwonych.

Mamy nadzieję że ta inicjatywa ta na stałe wpisze się w kalendarz imprez organizowanych przez Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki.