IX Niepodległościowy Maraton MTB

W dniu 11.11.2018r. odbył się IX Niepodległościowy Maraton MTB organizowany przez  Wieruszowski Klub Kolarski we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Turystyki w Wieruszowie, Gminą Wieruszów oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Pieczyskach. Zawody trwały do godz. 11.00 do 15.00, a Start i Meta zlokalizowane były przy ul. Sportowej 4. Celem głównym organizacji tego wydarzenia oprócz uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, była popularyzacja i rozwój kolarstwa górskiego w Powiecie Wieruszowskim oraz powiatach ościennych.

IX Niepodległościowy Maraton MTB rozegrany został na dwóch dystansach tj. 55 km oraz 32 km. Na linii startu stanęło kilkuset kolarzy z różnych rejonów Polski. Zawodnicy mieli możliwość skorzystania z bufetu na trasie (owoce, woda), zapewniony został również posiłek regeneracyjny w hali namiotowej GOSiT. Oprócz tego każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy numer startowy na rower. Podczas trwania maratonu nie zabrakło gorącego dopingu, który na pewno przydał się zawodnikom.

W każdej kategorii za zajęcie miejsc zostały przewidziane nagrody finansowe oraz medale i pamiątkowe dyplomy. Oprócz tego uczestnicy uhonorowani zostali w klasyfikacji drużynowej. Dodatkowo puchar od Ochotniczej Straży Pożarnej w Pieczyskach otrzymali najmłodszy i najstarszy zawodnik, którzy ukończyli maraton.